15. Boston Türk Film Festivali’nde yönetmen Irmak’a ödül

NEW YORK

ABD’de, bu sene 15’incisi planlı Boston Türk Film Festivali’nde yönetmen Çağan Irmak‘a ‘Türk sinemasında mükemmellik’ ödülü verildi.

Festival, yönetmen Tolga Karaçelik‘in ”Sarmaşık” ünlü filminin vizyonu ile başladı. Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde meydana getirilen kabul töreni ve festivalin evveli günkü gösteriminde, yönetmen Çağan Irmak ve Tolga Karaçelik ile konuşma düzenlendi.

Daha sonraları Irmak’ın sonuç filmi “Nadide Hayat”ın Kuzey Amerika’daki evveli vizyonu yapıldı, filmlerinden “Dedemin İnsanları” izlendi. Ardından planlı törenle Irmak’a ‘Türk sinemasında yetkinlik ödülü’ arz edildi.

Festivale mihman olacak yönetmenler ortada Irmak ve Karaçelik’in yanında Zeki Demirkubuz, Ben Hopkins, Mustafa Kara, Faruk Hacıhafızoğlu, Ahmet Boyacıoğlu, Yasemin Akıncı, Ramazan Dinler, Gündüz Sevdi, Selman Naçar ve Şerif Yenen de bulunuyor.

Boston Globe gazetesi çeşidinden “İlgi Odağı Türkiye” biçiminde duyurulan curcuna programında, bu sene 21 film arazi alıyor.

2007’den buyana herhangi müşterek sene müşterek yönetmene Türk sinemasına katkılarından ötürü maruz ‘Türk sinemasında mükemmellik’ ödülü, eski senelerde Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Nuri Bilge Ceylan, Yeşim Ustaoğlu, Derviş Zaim, Tayfun Pirselimoğlu, Erden Kıral, Reis Çelik ve Onur Ünlü’ye arz edilmişti.

Muhabir: Selçuk Acar

Kaynak: AA

Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 15. Boston Türk Film Festivali'nde yönetmen Irmak'a ödül

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bill Gates’e göre Corona virüs salgını ne zaman bitecek?

Corona virüs (covid-19) salgını ile ilgili yeni açıklamalarda bulunan Bill Gates pandeminin biteceği tarih ile ilgili tahminlerini paylaştı. ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill...