15.8 C
Lefkoşa
26 Şubat 2021 Cuma

2 çocuk annesi zihinsel engelli kadın 19 gündür kayıp

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi, Meydan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre kahvecilik yapan Cafer Çelik kahvehanede küfür nedeniyle tartıştığı iki kişiyi tabanca ile vurarak öldürdü. Cinayetin ardından yargılanan Çelik cezaevine girdi. Çelik’in eşi Hanım Yeşil ile 3 çocuğu ise perişan oldu. Hanım Yeşil 3 çocuğuyla birlikte ağabeylerinin yanına yerleşti. Bu arada, Hanım Yeşil eşiyle de boşandı. Ancak Hanım Yeşil’in ağabeyleri çocuklarına şiddet uygulamaya başladı. Selime Çelik (27) yediği dayaklar nedeniyle 15 yaşında yüzde 50 zihinsel engelli oldu. Selime Çelik bir süre tedavi gördü ancak engelli olmaktan kurtulamadı. Selime Çelik, bir süre sonra da gönlünü Veli Yaman ile evlenmek istedi. Ailesi, genç kadın engelli olduğu için evlenmesini istemedi ancak Selime Çelik çok isteyince aile karşı duramadı. Çelik, Yaman ile dini nikahlı olarak evlendi.

Bu evlilikten biri kız iki çocukları oldu. Ancak yaklaşık 3 ay önce kavgaya karışarak bir kişiyi yaralayan Veli Yaman 11 ay hapis cezası alarak cezaevine girdi. Kocası cezaevine girince genç kadın iki çocuğunu Mersin’de görümcelerine bırakarak 14 Mart 2016 tarihinde kayıplara karıştı. Koca, eşinin kaybolduğunu öğrenince cezaevinden izinli olarak çıkıp çocuklarını ablasından alıp sevgi evlerine vermek zorunda kaldı. Genç kadının ailesi ise şimdi her yerde onu arıyor.

Kız kardeşiyle en son telefonda konuştuğunu söyleyen abla Çiğdem Erdemir, “Benim kız kardeşim zihinsel engelli. Bizim rızamız olmadan evlendi. Kimseyi dinlemedi. Uzun süre bizle görüşmedi. Kardeşim 14 Mart’ta çocuklarını görümcesine bırakarak beni aradı ve ‘Abla ben gidiyorum’ dedi. Daha kendisinden haber alamadık. Eşi Veli cezaevinden çıkmış çocuklarını kız kardeşinden almış. Kendisini aradım Selime’nin nerede olduğunu o da bilmiyor. Kardeşimin hayatından endişeliyim. Ne olur kardeşimi bana bulun” diyerek yardım istedi.

Kaynak: IHA

Ana Sayfa Genel 2 çocuk annesi zihinsel engelli kadın 19 gündür kayıp

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAKAN ATAOĞLU: “TURİZM SEKTÖRÜNÜN BÜTÜNÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜĞÜMÜZDEN, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

BAKAN ATAOĞLU: “TURİZM SEKTÖRÜNÜN BÜTÜNÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜĞÜMÜZDEN, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”  Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, dünya ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC)...