03 Aralık 2016 Cumartesi, 12:32

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Sunalp Derviş Sencer , 3 Aralık ‘Dünya Engelliler günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.YDP’nin mesajı şöyle:

“3  Aralık   Dünya  Engelliler  günü  1992  yılından itibaren Birleşmiş Milletler  tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilişinin bugün  24 yıldönümüdür.   Bu önemli günde çeşitli aktiviteler düzenlenerek, engelli insanlarımızın toplum içerisinde hak ettikleri  yeri alabilmeleri ve sorunlarına çare bulunabilmesini dile getirip konuşulduğu gün olarak bilinmektedir.

Ülkemizde  bulunan engelli yurttaşlarımızın yıllardır var olan birçok sorununa çare bulunamamıştır. Özellikle  yol, kaldırım,kamu ve özel binalara erişim, rehabilitasyon gibi bir çok hususta hiçbir adım atılamamıştır.Engelliliğin  nedenleri  araştırıldığında görülecektir ki bunlardan büyük bir çoğunluğu önlenebilir nedenler olduğu görülecektir.

Engelliğin aslında  bir yazgı olmadığı, geliştirilecek sosyal politikalar ,önleyici ve koruyucu uygulamalar ile önleneceği kesindir.Ülkeyi yıllardır yönetenler  bu kardeşlerimizin sorunlarına kulak tıkamışlardır. Bu kayıtsızlık ve vurdumduymazlık bugünde  hala devam etmektedir.

Yeniden Doğuş Partisi  olarak  hükümet olup hükmedemeyen iradesizliğe  diyoruz ki  3 Aralık Dünya Engelliler gününün 24  yıldönümünde  hala en büyük engel SİZLERSİNİZ.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz