10.5 C
Lefkoşa
23 Ocak 2021 Cumartesi

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ… SAĞLIK BAKANI PİLLİ, ENGELLİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE KATKI İSTEDİ

SAĞLIK BAKANI PİLLİ: “ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUN VE TALEPLERİNE KARŞI TOPLUMSAL DUYARLILIĞIN ARTTIRILMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, engelli vatandaşların sorun ve taleplerine karşı toplumsal duyarlılığın arttırılmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pilli, engellilerin sadece yılda bir kez değil, tüm yaşamları boyunca hatırlanması, anlaşılması ve gerekli desteğin yapılması gerektiğini belirterek engelli bireylerin sorunlarının çözümüne herkesin katkı koyması gerektiğine işaret etti.

Pilli, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Engelli vatandaşlarımızın sorun ve taleplerine karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması büyük önem taşımaktadır.

Engelli bireylerimizin hayatın her alanında yer alması, hayat standartlarının yükseltilmesi kaliteli yasam sürebilmeleri için yapılması gereken her çalışma onların en doğal hakkıdır.

Bu konuda hepimizin onlara karsı görev ve sorumluluklarımız vardır. Sosyal, çağdaş̧ bir devlet olmanın gereği olarak, sosyal yaşamlarından, sağlık hizmetlerine, eğitime, rehabilitasyonlarından, istihdama kadar birçok alanda kendilerine her türlü destek verilmelidir.

Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızın sorunlarının aşılması için hep birlikte el ele vermemiz gerektiğini vurgular, engellerin aşıldığı sağlıklı günler temenni ederim.”

Ana Sayfa GÜNDEM 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ… SAĞLIK BAKANI PİLLİ, ENGELLİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE KATKI...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TC GAZETE MANŞETLERİ 23 OCAK 2021 CUMARTESİ

Türkiye'de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında. ...