09 Ekim 2014 Perşembe, 17:37

3 AYDA 10 CM SAÇ UZATAN KÜRLER

Hızlı saç uzatma yollarıSaç Uzatma Yolları  Saçlarına fazlasıyla değer veren ve bakımını ihmal etmeyen  bayanlar uzun saçları ile dikkat çekerler. Fakat  saç uzatmak  oldukça zahmetli bir iştir. Sağlıklı bir şekilde  saç uzatmak  isteyen bayanların ortak derdi Kısa sürede uzamayan saçlardır. Sizler için  hızlı saç uzatmak için  bir kaç maske tarifini vericeğiz.

Saçları hızlı uzatmanın yollarından biri bakım maskesi ile destelemektir. Evde yapılabilen bakım maskeleri, saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

1. Saç Uzatma Maskesi 

Malzemeler:  1 adet turp, yumurta ve su

Turp rendelendikten sonra, su içerisinde kaynatılır. Kaynama yüksek noktalarda olmalıdır. Turbun içindeki faydalı minerallerin suya çıkması gerekir. Turbun içine katılacak su miktarı 3 su bardağı miktarında olmalıdır. Daha sonra bu karışım süzülerek içine yumurta ilave edilir. Saçın her kısmına sürülür. Sürüldükten sonra saç hava almayacak şekilde havlu yardımı ile kapatılır. 2 saat saçta bekletilir. Turplu su karışımı ile birlikte saçlar hızlı bir şekilde uzama gösterir.

2. Saç Uzatma Maskesi   

Malzemeler:  Sinemaki bitkisi, badem yağı ve su

Bir miktar sinemaki bitkisi, bir bardak su içerisinde kaynatılır. Kaynama bittikten sonra ılımaya bırakılır. Ilık hale gelen sinemaki karışımının içine, bir tatlı kaşığı badem yağı eklenir. Bu kür saçta 1 saat bekletilir. Sinemakili bakım kürü ile birlikte saçlar 3 ayda 10 cm kadar uzar. Oldukça zahmetsiz ve ucuz olduğu için tercih edilen bir bakım kürüdür. Haftada 2 kez uygulanır.

3. Saç Uzatan Doğal Karışım

Malzemeler:  Çam terebentin yağı, badem yağı

Çam terebentin yağı bir şampuan içerisine bir kapak ilave edilir. Bir çorba kaşığı kadarda badem yağı eklenir. Şampuan içine karıştırılan bitkisel yağlar ile saçlar çok çabuk uzamaya başlar.

Saçların uzaması için    Saçlara bu bakım kürleri uygulanırken beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Günde 2 litre su içerek, saçlara ihtiyacı olan nemi vermeniz gerekir. Saç uzamasının bilindiği gibi beslenme ve gıdalarla da ilgisi vardır.

MİLLİYET

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz