16.3 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

3 taksi şoförü gözaltında

Güney Kıbrıs’ta bulunan mülteci kampından kaçarak KKTC’ye yasa dışı yollardan giriş yapan 38 Suriyeli mülteciyi Lefkoşa’dan Mağusa’ya getiren 3 taksi şoförü gözaltına alındı. Suriyeli mültecilerden yapılan sorgulamada, mültecileri Mağusa’ya getirdiği tespit edilen ve gözaltına alınarak sorgulanan N.J (E-31), A.L (E-30) ve T.T’nin (E-32) olayla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor. Mağusa Polis Müdürlüğü ekiplerinin geniş çaplı olarak yürüttüğü tahkikatta yeni tutuklamaların olması bekleniyor.

43710_resized

Olay nasıl olmuştu?
Suriye’den İtalya’ya gitmek için “Abdullah” isimli balıkçı teknesi ile yola çıkan 345 Suriyeli mülteci, 25 Eylül 2014 tarihinde Baf’ın 50 mil açığında kötü hava koşullarından dolayı teknenin batma tehlikesi geçirmesi nedeniyle yardım istemek zorunda kalmıştı. Baf açıklarında S.O.S sinyali gönderen balıkçı teknesindeki 345 kişi “Salamis” isimli kruz gemisi mürettebatı tarafından kurtarılmıştı. Kurtarılan Suriyeli mülteciler daha sonra Güney Lefkoşa’daki Kokkinotrimithia askeri kışlasına yerleştirilmişti. Güney Kıbrıs’ta kötü muamele gördükleri gerekçesiyle yerleştirildikleri kamptan kaçarak yasa dışı yollardan KKTC’ye giriş yapan 38 Suriyeli mülteci, önceki gece Mağusa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldıkları Şadan Hotel ve Golden Set Hotel’de tespit edilmişti.

Gamze BAYKUR – YENİDÜZEN

Ana Sayfa Genel 3 taksi şoförü gözaltında

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...