19.5 C
Lefkoşa
16 Mayıs 2021 Pazar

Anjiyo yapılan Bakan Pilli’nin sağlık durumu nasıl?

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı açıklamada bulundu.

Açıklamada ” “Sağlık Bakanı Doktor Ali Pilli’ye bu sabah British Kolan Hastanesi’nde anjiyo yapıldı. Sayın Bakanın durumu iyidir. Anjiyoda kalp damarları temiz çıkmıştır. Bakan Ali Pilli dün hipertansiyon ve göğüs ağrısı şikayetleri ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Feray’ı aramış ve kendini iyi hissetmediğini, tansiyonun yüksek olduğunu ve göğsünün ağrıdığını bildirmiştir.

Dr. Feray herhangi bir anjiyo girişimi olabileceğini düşünerek Bakan Pilli’yi Kolan British Hospital’a çağırmıştır. Bilindiği üzere Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yaşanan yangın sonrasında anjiyo laboratuvarları ve Kalp Damar Cerrahisi yoğun bakım ünitesi devre dışı kalmış ve kamu hekimleri bu alandaki tüm girişimlerini şu anda British Kolan Hastanesi’nde yapmaktadır. Pilli’nin bugün gerçekleşen anjiyo operasyonuna devlet kardiyoloji hekimleri Dr. Hasan Feray, Doç. Dr. Osman Beton, Dr. Eser Varış, Dr. Gülgün Vaiz, Kalp ve Damar Cerrahisi ekibinden Dr. Hasan Birtan ve Kolan Hastanesi Kardiyoloji Hekimi Dr. Sait Kenan eşlik etti” ifadelerine yer verildi.

En kısa zamanda görevinin başında olacağını duyuran Bakan Pilli ise “Sonsuz güvenle kendimi kamu hekimlerine emanet ettim, bundan sonra da hiç şüphe duymadan kendini yine kamu hekimlerinin eline teslim edebilirim. Bu süreçte özveriyle çalışan, operasyona giren tüm hekimlere, sağlık çalışanlarına ve bana geçmiş olsun mesajı atan herkese teşekkür ederim. En kısa zamanda görevimin başında olacağım.” açıklamasını yaptı.

Ana Sayfa Genel Anjiyo yapılan Bakan Pilli'nin sağlık durumu nasıl?

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE GAZETE MANŞETLERİ 16 MAYIS 2021 PAZAR

Türkiye’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında. -