18 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:32

Yeni emojiler geliyor

Teknoloji devi Apple, Dünya Emoji Günü’nü 70’ten fazla yeni emojinin çok yakında geleceğini açıklayarak kutladı. Kızıl saçlı ve kel gibi saç seçenekleri sunan yeni emoji karakterleri, her mesajı kişiye özel hale getirmenizi daha da kolaylaştırıyor.Teknoloji devi Apple, Dünya Emoji Günü’nü 70’ten fazla yeni emojinin çok yakında geleceğini açıklayarak kutladı.

Bu yılın ilerleyen günlerinde, sunacağı ücretsiz yazılım güncellemesi ile birlikte iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac’e 70’i aşkın yeni emoji karakteri sunmaya hazırlanıyor.


Unicode 11.0’daki onaylanmış karakterlere dayanarak hazırlanan yeni emoji tasarımları arasında pek çok seçenek bulunuyor.


Bu seçeneklerin arasında kızıl saçlı, kır saçlı ve kıvırcık saçlı kişileri daha iyi temsil edebilmeye yönelik daha da fazla saç seçeneği bulunuyor.


Dahası, kel insanlar için yeni bir emoji, soğuk yüz, parti yüzü, yalvaran yüz ve kalpli yüz gibi Mesajlar’a daha fazla ifade getiren yeni yüz ifadeleri bulunuyor.


iOS 12’de yapılacak ücretsiz güncelleme, sporlar, semboller ve diğer kategorilerdeki yeni karakterlerle her mesaja daha fazla ifade katıyor.


Kanguru ve ıstakoz gibi muhteşem tasarımlara sahip hayvan emojileri ve yeni yiyecek seçenekleri bu yılın ilerleyen günlerinde sizinle olacak.


Mango, marul, top kek, ay pastası gibi yeni yiyecek emojilerinin yanı sıra başka popüler öğeler de yenilikler arasında yer alıyor.


Yeni süper kahraman emojisi, softball topu, nazar boncuğu ve sonsuzluk sembolü gibi spor, semboller ve diğer kategorilere ait birçok yeni karakter bu yılın ilerleyen günlerinde sunulacak.


Kedilerin vazgeçilmezi yumak da kullanıcılara sunulacak emojiler arasında yer alıyor.


Şu anda iOS, watchOS ve macOS’ta duyguları gösteren yüz ifadeleri, cinsiyet ayrımı gözetmeyen karakterler, çeşitli giysi seçenekleri, yiyecek türleri, hayvanlar, efsanevi yaratıklar ve benzeri binlerce emoji yer alıyor.

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz