25.3 C
Lefkoşa
20 Haziran 2021 Pazar

ABD, Vize İsteyen Müslümanların Sosyal Medya Şifrelerini İsteyecek

ABD Başkanı Donald Trump’ın skandal kararlarında akıl hocası olan ve 7 Müslüman ülkeye vize yasağı fikrinin de babalarından İç Güvenlik Bakanı John Kelly, yeni ve dahiyane bir planı olduğunu açıkladı

Bu sabah Temsilciler Meclisindeki oturumda Trump’ın, 7 ülkeye vize yasağı getiren kararıyla ilgili, “Uygulanmasını bir süre ertelemeliydim, böylece Kongre üyeleriyle konuşabilir ve onları hazırlayabilirdim” diyen Kelly, aynı oturumda kongre üyelerini başka bir fikre hazırlamaya çalıştı.

“GELENLERİN SOSYAL MEDYA ŞİFRELERİNİ İSTEYELİM”

Öncelikle söz konusu 7 ülke vatandaşı olmak üzere ülkeye girmek isteyen Müslümanların havalimanlarında kapsamlı bir güvenlik soruşturmasına tabi tutulmasını öneren Kelly “Onlardan sosyal medya hesaplarının şifrelerini istemeliyiz. Böylece ne yaptıklarını ve ne sözlediklerini görebiliriz. Eğer şifresini vermek istemezse, ülkemize de giremez” fikrini ortaya attı.

Vize yasağı mahkeme tarafından iptal edilen Trump’ın, bu öneriyi uygulamaya koyması bekleniyor.

“BENİM HATAMDI”

Kelly, Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komitesindeki oturumda vekillerin vize yasağıyla ilgili sorularını yanıtlarken, yasağın uygulanması konusunda acele ettiklerini kabul ederek Kongreyi ve komite liderlerini yeteri kadar bilgilendirmeden uygulamaya geçilmesinin “kendi hatası” olduğunu ifade etmişti.

Ana Sayfa DÜNYA ABD, Vize İsteyen Müslümanların Sosyal Medya Şifrelerini İsteyecek

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ 20 HAZİRAN 2021 PAZAR

KKTC’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler, haberimizin detaylarında. -