9 C
Lefkoşa
19 Ocak 2021 Salı

ADAKDER ihtiyaç sahiplerini sevindirdi!

Yakın bir zamanda kuruluşunu gerçekleştiren Adanalılar Dayanışma Aktivite ve Kültür Derneği kültürel çalışmalara ve yardımlaşmaya hız kesmeden devam ediyor.

Kurban Bayramı yaklaşırken köy muhtarlarıyla irtibata geçen Adanalılar Dayanışma Aktivite ve Kültür Derneği yönetimi ihtiyaç sahiplerine yönelik bağışta bulundu.

Dernek Yönetiminden yapılan açıklamaya göre, her bölgede ihtiyaç sahibi insanlar tespit edilerek, yardımsever iş adamları ile irtibata geçip onlardan alınan bağışları çocuklara ve yaşlılara giyecek yardımı olarak ulaştırdıklarını bildirdiler.

Dernek Başkanı Ramazan Toklu yapmış olduğu açıklamada; “Toplumumuz günümüzde bayramları tatil amaçlı kullanıyor. Oysaki  Bayramlar, ‘huzur ve sevinç” duygularımızı paylaştığımız, küskünlükleri bir kenara bırakarak barıştığımız gün olarak algılanmalıdır. Bizlerde kültür ve dayanışma amacına hizmet eden bir dernek olarak yaşamımızın bir parçası olan Kurban Bayramında çocuklarımızı ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirmeyi hedefledik. Bu bağlamda çok değerli iş insanlarımızla irtibata geçerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza  yardımda bulunduk. Hem kültürümüzün bir parçası olan Kurban Bayramımızı yaşatmanın hem de ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirmenin mutluluğunu dernek olarak paylaşmaktayız. Unutmayalım ki sıkıntılarımızı ve sevinçlerimizi paylaştıkça, ihtiyaçlarımızı giderdikçe toplumsal ve kültürel bağlarımız daha da güçlenecektir. Bu vesileyle tüm halkımızın da yaklaşmakta olan kurban Bayramını derneğimiz adına kutluyor, toplum olarak huzurlu bir bayram geçirmeyi diliyorum” dedi.

Hediyelerin bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında dernek yönetiminden ve üyelerinden Ramazan Hakkı Toklu, Mehmet Aktaş, Yusuf Çelik, Cengiz Özalp, İlhan Kurt, Cumali Kerçin, Arif Bayır gönüllü olarak katkı koydu.

Ana Sayfa GÜNDEM ADAKDER ihtiyaç sahiplerini sevindirdi!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

HAKSEN’DEN HAYAT PAHALILIĞI ÖDENEĞİNİN 3 AY VERİLMEMESİ KARARINA TEPKİ

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN), hükümetin, reel sektörü desteklemek için kamu çalışanlarının hayat pahalılığı ödeneğinin 3 ay verilmemesi kararına tepki gösterdi. Sendika Başkanı...