Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Ağustos 2019 Cuma, 20:18

ADAKDER ihtiyaç sahiplerini sevindirdi!

Amaçlarının yardıma muhtaç insanları ve bayram öncesi çocukları sevindirmek olduğunu belirten dernek yönetimi bir dizi yardımda bulunarak ihtiyaç sahiplerini sevindirdi.Yakın bir zamanda kuruluşunu gerçekleştiren Adanalılar Dayanışma Aktivite ve Kültür Derneği kültürel çalışmalara ve yardımlaşmaya hız kesmeden devam ediyor.

Kurban Bayramı yaklaşırken köy muhtarlarıyla irtibata geçen Adanalılar Dayanışma Aktivite ve Kültür Derneği yönetimi ihtiyaç sahiplerine yönelik bağışta bulundu.

Dernek Yönetiminden yapılan açıklamaya göre, her bölgede ihtiyaç sahibi insanlar tespit edilerek, yardımsever iş adamları ile irtibata geçip onlardan alınan bağışları çocuklara ve yaşlılara giyecek yardımı olarak ulaştırdıklarını bildirdiler.

Dernek Başkanı Ramazan Toklu yapmış olduğu açıklamada; “Toplumumuz günümüzde bayramları tatil amaçlı kullanıyor. Oysaki  Bayramlar, ‘huzur ve sevinç” duygularımızı paylaştığımız, küskünlükleri bir kenara bırakarak barıştığımız gün olarak algılanmalıdır. Bizlerde kültür ve dayanışma amacına hizmet eden bir dernek olarak yaşamımızın bir parçası olan Kurban Bayramında çocuklarımızı ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirmeyi hedefledik. Bu bağlamda çok değerli iş insanlarımızla irtibata geçerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza  yardımda bulunduk. Hem kültürümüzün bir parçası olan Kurban Bayramımızı yaşatmanın hem de ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirmenin mutluluğunu dernek olarak paylaşmaktayız. Unutmayalım ki sıkıntılarımızı ve sevinçlerimizi paylaştıkça, ihtiyaçlarımızı giderdikçe toplumsal ve kültürel bağlarımız daha da güçlenecektir. Bu vesileyle tüm halkımızın da yaklaşmakta olan kurban Bayramını derneğimiz adına kutluyor, toplum olarak huzurlu bir bayram geçirmeyi diliyorum” dedi.

Hediyelerin bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında dernek yönetiminden ve üyelerinden Ramazan Hakkı Toklu, Mehmet Aktaş, Yusuf Çelik, Cengiz Özalp, İlhan Kurt, Cumali Kerçin, Arif Bayır gönüllü olarak katkı koydu.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz