Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.25 Ocak 2018 Perşembe, 09:55

Afrika Gazetesi ve Şener Levent’e de Destek Belirttiler

Afrika gazetesi önünde Pazartesi günü gerçekleşen protestolar ve gazeteye yapılan saldırının yankıları Rum basınında da sürüyor.Politis gazetesi, “Afrika İçin Öfke – AKP Gençlik Kolları Üyeleri Tutuklandılar ve Serbest Bırakıldılar” başlıkları altında verdiği ve KKTC basınından aldığı fotoğraflarla desteklediği haberinde, saldırının dün KKTC basınında yer alış şeklini öne çıkarıldı.

Gazete, KKTC polisinin protestolar sırasında gösterdiği “eylemsizliğin” gündemde olduğu ve Kıbrıs Türk basınıyla siyasi partilerin, polis genel müdürünün istifasını istediklerini iddia etti.

Haberde, Kıbrıs Türk siyasilerin açıklamalarına da yer verilirken, Cuma günü barış ve demokrasi yürüyüşü gerçekleştirileceğinin altı çizildi.

Haravgi gazetesi ise konuya ilişkin haberini: “Barış Yanlısı Kıbrıslı Türkler Boy Gösteriyor – AKP Üyeleri Tutuklandılar ve Türk ‘Büyükelçisi’ Sayesinde Serbest Kaldılar” başlıkları altında geniş yer verdi.

Gazete, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun dün yaptığı açıklamada ise, Afrika gazetesi ve Şener Levent’e yönelik desteğini bir kez daha yinelediğini ve “Kıbrıs’ın sahibinin Ankara veya yabancı askerler değil, kendi vatandaşları olduğunu” söylediğini aktardı.

Habere göre, Kiprianu, KKTC’de yaşanan son olayların, Kıbrıs sorununa çözüm bulunmasının aciliyetini ve önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın “1974’te yapılan barış harekatı” ifadesini kullanmasından üzüntü duyduğunu dile getirdi. 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz