02 Mart 2018 Cuma, 15:53

Afrika Gazetesi’nden Akdağ’a ‘Terbiyesiz’ Yorumu

Afrika gazetesinin Receğ Akdağ’a yönelik olarak bugün manşetine taşıdığı haber ile ilgili eleştiri yapan DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bu tür yayınların TC-KKTC ilişkilerini bozmaya yönelik olduğunu ifade ederek söz konusu yayını esefle kınadı.Denktaş’ın açıklaması şöyle:

“Bugün Afrika Gazetesi’nin manşetine yansımış olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs işlerinden de sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’a yönelik atıf ile ilgili gazetenin ve aynı zanda ona destek beyanında Şener Elcil’in kendi kişisel düşüncelerini yansıtmakta olduğu inancını taşıyorum.

Her anımızda yanımızda duran bizlere destek veren her sıkıntımıza çözüm bulmaya çalışan Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine karşı yapılan bu sorumsuzca yayını esefle kınıyorum.

Esasta, TC-KKTC ilişkilerini bozmaya yönelik bu açıklamalarla, bu zihniyette olanların, bir yere varması mümkün değildir.

Türkiye, her koşulda yanımızda olan yapısı ile güçlenmemizi sağlayan Anavatanımızdır.

Türkiye’nin yönetim kadrosu ile aynı düşüncede olmayabilirsiniz. Ancak bir Türkiyeli yetkilinin verdiği beyanatı, üstelik çarpıtarak kullanmak, kendi gazetelerinin manşetlerine taşıdıkları yakışıksız ifadenin yine kendi yüzlerine çarpıtılmasından başka bir sonuç yaratmayacaktır.

Bu düşüncelerle Demokrat Parti (DP) olarak gerek Anadolu insanının desteğine, gerekse Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin Kıbrıslı Türk’e yönelik iyi niyetli yaklaşımlarına Kıbrıs Türk Halkının büyük çoğunluğunun olumlu duygular ile baktığının bilinmesini ve TC-KKTC ilişkilerinin bu tür manipülatif ve provakatif söylemlerle bozulamayacağına olan inancımla, yazılan, çizilen ve söylenenlerden büyük rahatsızlık duyduğumuzu ifade etmek isterim.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz