Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.14 Aralık 2017 Perşembe, 16:39

Afrika Gazetesi’ne Tepkiler Bitmiyor !

Afrika Gazetesi’nin TC Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı hedef alarak yapmış olduğu karikatüre bir tepkide KKTC Üniversiteleri Öğrenci Konseyleri’nden geldi.KKTC Üniversiteleri Öğrenci Konseyleri yapmış olduğu basın bildirisinde yapılan hakaretin şahsa değil o ülkenin bütün halkına, bütün birimlerine karşıdır olduğunu ve saygısızlığın kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Afrika Gazetesi’ne seslenerek gerçekleşen bu olayda adı geçen kişi ve kişilerin tespit edilerek gerekli yaptırımların yapılmasını ayrıca bir özür yazısı beklediklerini de belirtti.

Yayınlanan açıklamanın tamamı şöyle;

Afrika gazetesinin yapmış olduğu bu talihsiz açıklama biz üniversite öğrencilerini derinden etkilemiştir.Kendilerine gazeteci kimliği yaratmış ama tamamen gazetecilikten uzak olan bu kişiler özgür ve tarafsız basına gölge düşürmektedir. Her dönem sadece kendinden söz ettirmek, ön plana çıkmak için asılsız haberler yapan bu kuruluş bu kez sert kayaya çarpmıştır. Cumhurbaşkanlığı makamı hangi ülkenin olursa olsun fark etmeksizin o halkın temsilcisi, yöneticisidir. Kısaca bu makama yapılmış bir hakaret şahsa değil o ülkenin bütün halkına, bütün birimlerine yapılmış bir saygısızlıktır ve kabul edilemez bir durumdur.Bu bağlamda Afrika gazetesi yönetim kuruluna seslenerek bu olayın oluşmasında hazırlanmasında adı geçen kişi ve kişilerin tespit edilerek gerekli yaptırımların yapılmasını ayrıca bir özür yazısı da bekliyoruz.
Aksi taktirde burada bulunan KKTC geneli bütün öğrenci konseyleri olarak takipçisi olacağımızı, gerekli yasal sürecin başlatılacağını bildiriyoruz.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz