25.2 C
Lefkoşa
13 Haziran 2021 Pazar

AGF Yönetim Kurulu Toplantısı Kahramanmaraş’ta Yapıldı

Toplantıda, federasyonun çalışmalarına dair önemli değerlendirmeler bulunan yönetim heyeti, bir dizi ziyarette gerçekleştirdi. Daha önce Isparta Valiliği de yapan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’la makamında bir araya gelen heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’la birlikte bazı ilçe belediye başkanlarını da ziyaret ettiler. AGF Yöneticileri, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu’nun organizasyonuyla şehri de gezdiler. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni yaptığı açıklamada, “Emeğe ve emekçiye çok kıymet veriyoruz. Bölge gazeteciliğinin sorunlarını, dertlerini Akdeniz Gazeteciler Federasyonu, kendi derdi olarak görüyor. Dolayısıyla burada alacağımız kararlar bizim bölge gazeteciliğinin sorunlarını, dertlerini çözeceğine kimsenin kuşkusu olmasın. Biz güçlü bir örgütüz.” dedi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, “Kahramanmaraş bizim yönetim kurulu toplantılarımıza 3’üncü defa ev sahipliği yapıyor. Kahramanmaraş bizim Akdeniz’de sınırımız. Buraya geldiğimizde sadece meslektaşlarımızla kaynaşmıyoruz. Şehri yönetenlerle kaynaşıyoruz. Burada yörenin tarihi ve turistik değerlerini görme imkânı buluyoruz. Kahramanmaraş’ımızın çok özel tatları var. Bunları tadıyoruz. Ama en önemlisi de mesleki sorunlarımızı konuşuyoruz. Buradaki gazetecilerin sıkıntıları, dertleri nedir? Bunları tespit ediyoruz. Dolayısıyla bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Buradaki meslektaşlarımızla bir araya geldik. Ben Arslan Başkanımıza bizi ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Onların da burada olduğumuz süre içerisinde sıkıntılarını ve dertlerini dinleyeceğiz.” dedi.

Gazeteci Değişimi Ve Ödül Yarışması hakkında da bilgi veren AGF Başkanı Yeni, yurt dışındaki birkaç ülkeyle temas halinde olduklarını ve ilerleyen zamanlarda her ilden birer 2’şer kişi yurt dışındaki gazetecilikle ilgili bilgi sahibi olması için yurt dışına davet edeceklerini söyledi. Yeni, bu yılın sonunda güzel bir organizasyonla bölgedeki gazetecilerle beraber bir ödül töreni düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

“KKTC’deki meslektaşlarımıza özel çalışmalar yapacağız”

Başkan Yeni, “Bu yılın sonunda Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak Akdeniz bölgesindeki yılın başarılı gazetecilerini seçeceğiz. Bu bizim üye cemiyetlerimizin olduğu illerdeki emekçi meslektaşlarımızın emeğini takdir eden, emeğin değerini ve kıymetini ortaya koyan özel bir yarışma olacak. Bunu çeşitli alanlarda ve kategorilerde yapacağız ve bu yarışmanın kararını da Kahramanmaraş toplantımızda alacağız.

Kriterleri de yakında internet sitemizden duyuracağız. Emeğe ve emekçiye çok kıymet veriyoruz. Bölge gazeteciliğinin sorunlarını, dertlerini Akdeniz Gazeteciler Federasyonu kendi derdi olarak görüyor. Dolayısıyla burada alacağımız kararlar bizim bölge gazeteciliğinin sorunlarını, dertlerini çözeceğine kimsenin kuşkusu olmasın. Biz güçlü bir örgütüz. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu içerisinde bir ülkemiz var. O da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Dolayısıyla hem Kıbrıs hem Akdeniz’deki illerle birlikte medya köprüsü vazifesi görevi görerek oradaki meslektaşlarımızla da özel çalışmalar yapacağız.

Ben Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nda dış ilişkilerden sorumluyum. Dışarı ülkelerdeki medya örgütleriyle konfederasyonumuz çeşitli partnerlik çalışmaları yaparak kendimize partner ülke seçerek bölgedeki genç meslektaşlarımızın ufkunu açacak gazeteci değişimleri yapmak istiyoruz. Şuan Azerbaycan, Çin, Rusya ve Almanya ile temas halindeyiz. İlerleyen günlerde ya da yıllarda her ilden birer ya da 2’şer arkadaşımızı çeşitli ülkelere davet ederek oradaki mesleki deneyimleri göstermek istiyoruz. Bu bir vizyon projedir. Biz federasyon olarak her gittiğimiz ilde mutlaka faydalı ve yararlı çalışmalar yapmak istiyoruz” diyerek, düşüncelerini ortaya koydu.

Toplantıya ev sahipliği yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu, ise “Bugün Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak bir araya gelerek bir yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdik. Bu arada tabii illerden gelen arkadaşlarımızın her biri her ilin kendi cemiyet başkanları. Yönetim Kurulu toplantımızda da başkanımızın bazı arkadaşlarımızla olan güzel haberler aldık. Başkanımızdan yurt dışı için gazeteci değişimi müjdesi duyduk. Başkanımızın bu fikirlerini ve düşüncelerini destekliyoruz.” dedi.

Ana Sayfa Genel AGF Yönetim Kurulu Toplantısı Kahramanmaraş'ta Yapıldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ

Rum kesiminde son 24 saatte  43,502  test yapıldı, 42 yeni vakaya rastlandı. 68 yaşındaki bir erkek hasta hayatını kaybetti.