Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.02 Şubat 2018 Cuma, 10:47

Akıncı, Yeni Kabineyi Onayladı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman başkanlığında kurulan 4’lü koalisyon hükümetinin kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sundu.Erhürman, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın listeyi onayladığını açıkladı. Erhürman, önümüzdeki 1 hafta içerisinde hükümet programının açıklanacağını yeni kabinenin bugün görevine başlayacağını kaydetti.

Meclis Genel Kurulu, yeni kabinenin sunumu için bugün sat 13’te toplanacak. Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı’nda devir teslim töreni de bugün saat 14 ve 15’te yapılacak

İŞTE KABİNE:

Başbakan: Tufan Erhürman (CTP)
Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı: Kudret Özersay (HP)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit (TDP)
Maliye Bakanı: Serdar Denktaş (DP)
İçişleri Bakanı: Ayşegül Baybars Kadri (HP)
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan (HP)
Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami (CTP)
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu (DP)
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali (CTP)
Sağlık Bakanı Filiz Besim (CTP)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler (TDP)

Tufan Erhürman’ın Başbakanlığında kurulan hükümette, Kudret Özersay Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı görevini üstlendi. Maliye Bakanlığı görevini DP Genel Bakanı Serdar Denktaş devam ettirirken, Turizm Bakanlığı görevini Fikri Ataoğlu devam ettiriyor.

Yeni kabinede İçişleri Bakanlığı’nı Avukat Ayşegül Baybars yönetiyor ve Parti Genel Sekreteri Tolga Atakan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığını üstleniyor.

Daha önce Tarım Bakanlığı görevini yapan Erkut Şahali tekrar göreve getiriliyor ve Sağlık Bakanlığı görevine Meclis dışından bir atama ile Filiz Besim Sağlık Bakanlığı’nı üstleniyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevine ise Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Müzakerecisi Özdil Nami getirildi. Nami’nin yerine müzakerecilik görevini kimin üstleneceği ise belli değil.

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde ise Eğitim Bakanlığı görevini TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit üstlenirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğuna ise TDP Parti Meclisi kararıyla Zeki Çeler oturdu.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz