15.8 C
Lefkoşa
12 Nisan 2021 Pazartesi

AKŞENER: EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİ “ZEVZEKLİK”

Meral Akşener’den bildiri açıklaması

Parti olarak siyaset kurumunun karşısına geçmeye çalışan herkese karşı olduklarını söyleyen İYİ Parti lideri Akşener, emekli amirallerin bildirisi için “zevzeklik” ifadesini kullandı.

Emekli 104 amiralin yayımladığı gece yarısı bildirisi siyasetin gündeminde.

Bildiriye bir tepki de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi.

“Sabah bir uyandık emekli amirellerin canı sıkılmış bildiri yayımlamışlar” diyen Akşener, bildiri için “zevzeklik” nitelendirmesini yaptı.

Akşener, “Kişisel fikrim, bu bir zevzekliktir. Bu zevzevlikten Türkiye çok çekti” dedi.

‘Parti olarak demorkasinin yanında, vesayet ve diğer odakların net bir biçimde karşısında’ olduklarını söyleyen Akşener, “Ama bildiğim bir şey var. Bugüne kadar darbe ve muhtıralar iktidar kaşısında, muhalefetin tutumunu beğenmeyen silahlı bürokratlar tarafından yapılmıştır” diye konuştu.

“BÖYLE BİR HAKLARI YOK”

“Muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa siyasi parti grup onun üzerinden yürüyebilirler” ifadelerini kullanan Akşener, şunları kaydetti:

“Ama bugün darbeyi çağrıştıracak gerçek gündemi örtecek bir yolun oluşmasına sebep olamazlar. Böyle bir hakları ve hadleri yoktur.”

Biz bu ülkede 104 işsiz gencin derdini konuşmalıyız. Biz bu ülkede 104 siftahsız esnafın sorununu konuşmak zorundayız. Tencere kaynatamayan kadının sorununu konuşmalıyız.”

Ana Sayfa GÜNDEM AKŞENER: EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİ "ZEVZEKLİK"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CORONAVİRUS PANDEMİ SÜRECİ VE STRATEJİK PLANLAMA

   Bugün içinden geçtiğimiz, fiziksel-biyolojik, psikolojik, sosyolojik, kültürel, siyasal, iktisadi vd. sonuçları olan Coronavirus Pandemi Krizi günlerinin etkisi altında bulunan kamu ve özel kesimlerdeki tüm...