Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.
Altuncuoğlu: KKTC’de yas ilan edilmeliydi – VIDEO

1057 kez izlendi, 11 Eylül 2015 Cuma

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu Nazmi Pınar’ın sunduğu Ada Raporu programının konuğu oldu. Türkiye’de yaşananlara ve terör olaylarına karşı değerlendirmede bulunan Altuncuoğlu, tüm Türkiye ve Türk halkına baş sağlığı diledi.

Azerbaycan’da dahi Türkiye’deki şehit haberleri dolayısıyla 3 gün yas ilan edildiğine dikkat çeken Altuncuoğlu, KKTC’den ve devlet yetkililerinden hiçbir şehit mesajı gelmemesini, yas ilan edilmemesini de kınadı. Birkaç gün içinde halkın sokağa dökülüp acıları dile getireceklerini de ifade eden Altuncuoğlu bunu bizden önce devletin yapması gerekirdi dedi.

Türkiye’deki şehit haberlerinin üzüntüsünü paylaşan Altuncuoğlu şunları kaydetti: “ Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan bu acı olaylar çok önemli. 65 günde 111 kişi şehit edilmiş. Tabi ki ben budan Türk halkına baş sağlığı diliyorum. Ama çok bir şey de söyleyemiyorum ağzım bu konuda kitleniyor. Bunun üzücü tarafı şu KKTC’den hiçbir açıklama gelmiyor. Hiçbir taziye gelmiyor. Ben bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Yarın veya öbür gün sokağa döküleceğiz bayraklarımızla, gerekirse Sayın Büyükelçiliğe bir taziye mektubu vereceğiz, acılarımızı dile getireceğiz ama önemli olan bizden evvel devletimizin bunu yapmasıydı. En azından bir günlük yas ilan edilmeliydi bunu da yapmadılar. Bir şey diyemiyorum. Gerçekten üzüntülüyüz. Tüm Türkiye’nin ve Türk halkının başı sağ olsun diyorum.

www.kibriswebtv.com

Etiketler: Kıbrıssondakika'dan Slider Üstü
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz