8 C
Lefkoşa
25 Şubat 2021 Perşembe

AMCAOĞLU:EĞİTİM PAZARTESİ BAŞLAYACAK

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan ’14. Saat’ programına katılarak, okullar hakkında açıklama yaptı.

Amcaoğlu, Pazartesi günleri okulların açılacağını söyleyerek, yüz yüze veya çevrim içi olarak eğitime devam edeceğini söyledi.

Haziran sonuna kadar eğitimin kesintisiz devam edeceğini söyleyen Amcaoğlu, “Eğitimin devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“BUGÜN HER ŞEY NETLEŞECEK”

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin alacağı kararlar çerçevesinde eğitimin yüz yüze mi yoksa çevrim içi mi olacağının bugün netleşeceğini belirlenen Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu, yüz yüze eğitimin sürdürülebilir olmasının önemine dikkat çekti.

Amcaoğlu, pandemi sürecinde öğrencilerin yeterince mağdur olduğunu belirterek, “Bizim tek düşüncemiz, eğitimin devamlılığıdır” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİMİZ AŞI…”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, önceliklerinin şu anda aşı olduğunu dile getirerek, öğretmenlerin ve idari personellerin aşılanması için Sağlık Bakanlığı’na yazılı olarak bu isteklerini ilettiklerini vurguladı.

Ana Sayfa EĞİTİM AMCAOĞLU:EĞİTİM PAZARTESİ BAŞLAYACAK

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE KOVİD-19 GENEL DURUM / 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA

Vaka sayısındaki artış devam ediyor: 72 can kaybı, 9 bin 561 yeni vaka (24 Şubat 2021 corona virüs tablosu) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24 Şubat...