15 C
Lefkoşa
4 Mart 2021 Perşembe

AMCAOĞLU,ÜLKEDEKİ TÜM OKULLAR YARINDAN İTİBAREN ‘ONLİNE’ EĞİTİME GEÇİYOR

Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, yarından itibaren uzaktan eğitime hazır olduklarını açıkladı, yüz yüze eğitimin durdurulacağını açıkladı. Amcaoğlu “Bütün okullarımızda uzaktan eğitime geçiyoruz” dedi.

Tüm okullarda yarından itibaren uzaktan eğitime geçileceğini açıklayan Amcaoğlu, “Gerekirse tüm okulları kapatın, ilerleyen süreçte daha sonra yeniden açarız dedim. Yarından itibaren binlerce öğrenci ve öğretmen uzaktan eğitime hazır.” ifadelerini kullandı.

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu belirten Amcaoğlu, okullardaki öğrencilerin yarında fazlasının yüz yüze eğitime katılmadığını ifade etti.

Amcaoğlu; “%53 oranında çocuk yüz yüze eğitime katılmıyor. Bu oranlara bakınca talebimiz olan uzaktan eğitim için hazırlıklarımızı tamamladık.” şeklinde konuştu. Bazı elektronik eksiklikler olduğunu da belirten Amcaoğlu, bunların tamamlanması için çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

Eğitim Bakanı Amcaoğlu “kolejlere giriş sınavının da yüksek ihtimal 20 Şubat’ta yapılmayacağını” açıkladı.

Ana Sayfa EĞİTİM AMCAOĞLU,ÜLKEDEKİ TÜM OKULLAR YARINDAN İTİBAREN 'ONLİNE' EĞİTİME GEÇİYOR

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 3 MART 2021 ÇARŞAMBA

Bugün Güneyde ölüm yok, 323 yeni koronavirüs vakası var Rum Kesimi Sağlık Bakanlığının bugün 3 Mart 2021'de açıklamarı şöyle Bugüne kadar nihai ölüm nedeni COVID-19...