19 Eylül 2019 Perşembe, 11:20

Anafartalar Lisesi yeni öğretim yılını açtı

Anafartalar Lisesi 2019-2020 öğretim yılını açtı… 800 öğrenci, 90 öğretmen 10 çalışanı ile dün saat 7.55’de ders zilinin çalması ile dersler başladı.İstiklal marşı ve ardından okul müdürü Erbil Hüryaşar’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler isim okunarak sınıflara alındı. Daha sonra Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın okullara gönderdiği kitaplar öğrencilere dağıtıldı. Ardından da öğretmenler programları gereği derslerine başladı. Bu yıl okul idaresi ve okul aile birliği işbirliği ile okul 2 adet bilgisayar laboratuarı, 3 adet müdür muavini odası, nöbetçi müdür muavini odası yapıldı. Okulun iç ve dış cephe boyası yapıldı.

Okulun bu yıl artan öğrenci ve öğretmen sayısından dolayı öğretmenler odası da öğretmenlerimizin rahat bir şekilde oturup dinlenmesi ve ders hazırlaması için yeniden düzenlendi.

Anafartalar Lisesi, geçmiş yıllarda yakaladığı akademik ve sportif başarılarını devam ettirtmek için bugünden itibaren planlı ve programlı çalışmalarına başladı.

Anafartalar Lisesi Müdürü Erbil Hüryaşar’dan alınan bilgiye göre okulun en büyük sorunu aynı bölgede 3 okulun olması ve okula giriş çıkışlarında yaşanan trafik yoğunluğu..

.

Hüryaşar, bölgede yaşanan sorunları ve taleplerini şu şekilde ifade etti:

“Anafartalar Lisesi’nin olduğu bölgede 2000 öğrenci olduğunu ve otobüs ve minibüslerin çoğu kez yolu 2 şerit halinde trafiğe kapattığını, okullarında acil bir durum olması ve ambulans çağrılması durumunda ise ambulansın okula ulaşımının imkansız olduğudur. Bizler okul olarak Girne Belediyesi ve Girne Polis müdürlüğünden bu duruma acil çözüm bulmalarını talep ediyoruz.

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz