Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.24 Kasım 2017 Cuma, 11:25

“Anastasiadis, Türklerin Planlarını Kolaylaştırıyor”

Rum siyasi partilerin, Kapalı Maraş’ta yapılmasının planlandığı iddia edilen yatırımlara tepki gösterdiği bildirildi.Fileleftheros gazetesinin haberine göre DİSİ, Kapalı Maraş’la ilgili “Türk tehditlerini ve planlarını” kınarken, bu bağlamda uygulanması gereken BM karar ve tüzükleri olduğunu anımsattı.
DİSİ, “dinlenme sürecinde bulunan” müzakereler karşısında, Türk tarafının “işgali genişletme ve Maraş bölgesini kötüye kullanma yöntemleri aramasının” anlaşılamaz olduğunu iddia etti.
Habere göre, AKEL destekli bağımsız başkan adayı Stavros Malas’ın çalışma ekibi ise, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in “tehlikeli bir durağanlık” sergilediğini; Kıbrıs sorununda vatanı tehdit edecek kötü icraatlarda bulunduğunu ve Türkiye’nin de, “suçlarından arınmış” göründüğünü iddia etti.
Habere göre Malas’ın ekibi, sırf bu sebeplerden ötürü, Malas’ın, müzakerelerin en kısa zamanda başlamasını istediğini ve müzakerelerin, Kıbrıs sorununun çözümüne götürecek ve “işgali sona erdirecek tek yol” olduğunu düşündüğünü açıkladı.
Gazeteye göre AKEL ise, Anastasiadis’in kötü icraatları ve DİKO’nun Başkan adayı Nikolas Papadopulos’la devam eden seçim öncesi propaganda savaşı nedeniyle, yeni oldu-bittiler yaratılmasıyla ilgili Türk planlarının kolaylaştığını iddia etti.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz