16.3 C
Lefkoşa
30 Kasım 2021 Salı

ANMA TÖRENİNDE KRALİÇE II. ELİZABETH’İN YERİNİ KATE MİDDLETON ALDI

Kraliçe, her yıl düzenlenen etkinliğe belini incittiği için katılmadı

Cambridge Düşesi, bu hafta sonu Londra’da düzenlenen yıllık Pazar Anması töreninde Wessex Kontesi ve Cornwall Düşesi’ne katıldı.

Kraliyet ailesi üyeleri, politikacılar, gaziler ve aileleri, ülkenin savaşta yitirdiği kişileri anmak için 14 Kasım Pazar günü Whitehall’da bir araya geldi.

Kraliçenin dinlenmesi gerek: Tahttan çekilmeden emekli olmasının bir yolu var
Dışişleri ve İngiliz Milletler Topluluğu Ofisi balkonunda görünen Kate, inci tanesi küpelerle eşleştirilmiş Alexandra McQueen marka özel kesim bir siyah palto giyiyordu.

Palto birkaç kırmızı gelincikle süslenmişti ve Kate’in saçları siyah bir şapkayla kapatılmıştı.

Kadınlar, Prens Charles’ın Britanya’nın savaşta ölen askerlerinin anısına Cenotaph’a (I. Dünya Savaşı anıtı) çelenk bırakmasını balkondan izledi.

Geçen ay bir geceyi hastanede geçiren ve doktorların dinlenmesini tavsiye ettiği Kraliçe, o zamandan beri ilk kez bu etkinlikle halkın karşısına çıkacaktı.

Pazar günü erken saatlerde Buckingham Sarayı, hükümdarın belini incittiği için etkinliğe katılmayacağını duyurdu.

Saray, Kraliçe’nin kararı “büyük esefle” verdiğini söyledi.

Yapılan açıklamada, “Majesteleri, töreni kaçıracağı için üzgün” dedi.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Galler Prensi tarafından Majesteleri adına bir çelenk bırakılacak.

11 Kasım Perşembe günü Charles, Londra’nın Brixton bölgesi halkına annesinin sağlığının iyi olduğuna dair güvence vermişti.

Tahtın varisi, bir NatWest şubesinde kendi hayır kurumu Prince’s Trust’ın yardım ettiği gençlerle bir araya geldiğinde bir kişi ona “Prens Charles, anneniz nasıl?” diye sormuştu.

Adamın kolunu sıvazlayan Charles, “O iyi, teşekkür ederim” diye yanıtlamıştı.

Buckingham Sarayı o dönemde Kraliçe’nin ekim ayında “ön kontrollerden” geçmek için geceyi hastanede geçirdiğini söylemişti.

Ziyaretin ardından Kraliçe, COP26 ve Kuzey İrlanda ziyareti gibi bir dizi programlanmış katılımını iptal etti.

Kraliçe, halen bazı hafif görevler yürütüyor ve yakın zamanda Sandringham’da bir hafta sonu geçirmesinin ardından Windsor Kalesi’ne döndü.

 

 

 

 

Kaynak:  The Independent
*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. https://www.independent.co.uk/life-style/royal-family Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

 

Ana Sayfa GÜNDEM ANMA TÖRENİNDE KRALİÇE II. ELİZABETH'İN YERİNİ KATE MİDDLETON ALDI

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 30 KASIM 2021 SALI

Son 24 saatte yapılan test sayısı 21.350 olup, 234'ü yerel 278 pozitif vakaya rastlanmış, 187 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt dışından ülkemize gelmiştir. 43...