Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.02 Ekim 2016 Pazar, 14:46

Arıklı,Türk Dünyası Gençlik Formu ve KKTC’yi Anlattı

Bir süredir Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de temaslarını sürdüren Türk Birliği Dayanışma Derneği yetkilileri temaslarına hız kesmeden devam ediyor.Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. Güven Arıklı , Devlet televizyonu İctimai(İTV)’ye katılarak Türk Dünyası Gençlik Forumunu ve KKTC’yi anlattı.

thumbnail_pic2-1

Azerbaycan’da en çok izlenen Televizyon kanalı olan İctimai Televizyonunda Yeni Gün’ e konuk olan Güven Arıklı, Azerbaycan medyasının KKTC’ye ve Türk Dünyası Gençlik Forumu’na gösterdiği üst düzey ilgiden çok memnun olduklarını , bu tür çalışmaların bundan sonraki süreçte de özellikle medya ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında devam etmesi gerektiğini vurguladı.

thumbnail_pic1

İctimai TV’de canlı yayında konuşan Arıklı,” Türk Birliği Dayanışma Derneği olarak 16-20 Ekim tarihlerin de KKTC’de yapılacak Türk Dünyası Gençlik Formunun çalışmaları için Balkan Devletlerinde ve Türk Cumhuriyetlerinde çalışmalar yapmaktayız. Bizlere gösterilen yakın ilgiden çok memnunuz. 20 Türk Devlet ve topluluklarından gelecek olan soydaşlarımız ile kardeşlik ve dostluk bağlarımızı daha da üst seviyeye çıkaracağız. Manevi değerleri yüksek genç nesiller yetiştirmek ve Dünya devletleri arasında hak ettikleri yeri almak ve devamlılığını artırmak için çalışmalarımız her yönde devam etmektedir . Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır ve de var olmaya devam edecektir” diyerek varlık sürecini ve Gençlik Forumu’nun etkilerini anlattı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz