16.3 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

ARİZONA ÜNİVERSİTESİ KIBRIS KAMPÜSÜ İLE, LİSE EĞİTİMİYLE BERABER DERS ALMA FIRSATI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde bulunan, Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü, lise öğrencilerine yönelik başlatmış olduğu, Arizona Akademi; “Erken Üniversite” sistemine kayıtlar başladı.

Konuyla ilgili Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü’nden yapılan açıklamada, Dünyanın farklı ülkelerindeki kampüslerinde eğitim veren GAÜ’nün, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden Arizona Üniversitesi ile iş birliğinden doğan, Arizona Akademi ile verdiği kaliteli eğitimden lisedeki öğrencilerin de faydalanabileceği aktarıldı.

Açıklamanın devamında ise;

“Arizona Akademi, bir erken üniversite programıdır. Öğrenciler, liseden mezun olmayı beklemeden üniversite tecrübesi edinilebilir. Lise öğrencileri olarak üniversite dersleri almanın yararı, kolej deneyimine bir avantaj sağlamaktır. Arizona Akademi, lise öğrencilerine dünyanın en iyi profesörlerden öğrenme, Arizona’dan ve dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencileriyle çevrimiçi etkinliklere katılma, üniversiteye kredi aktarma ve üniversiteyi erken bitirme fırsatı verir. Arizona Akademi, eğitim konusunda önde gelen liselerin en yetenekli öğrencilerine üniversiteye giden hızlandırılmış bir yol sunar ve prestijli bir küresel araştırma üniversitesiyle bağlantıların avantajlarından yararlandırır.”

Arizona Akademi ile ilgili GAÜ Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsünden yapılan açıklamaya göre, Arizona Akademi’nin, öğrencilere doğrudan yüksek kaliteli, tam onaylı çevrimiçi Arizona kursları sunarak, yetenekli öğrenciler için üniversite deneyimini hızlandırmak için özel olarak tasarlandığı belirtilerek, Türkiye ve KKTC’de bulunan GAÜ Okullar Grubu Kolejlerinden yada +90 548 855 1111 numaralı Whatsapp bilgi hattı ile iletişime geçilerek bilgi alınabileceği ifade edildi.

Başvuru koşulları ise;

Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü başvuru koşulları ile ilgili yapılan açıklamada ise, başvuruda bulunacak öğrencilerin, lise müdürlerinin onayı ve lise transkriptlerinin genel ortalamasının, 4 üzerinden 3,5 ve üzeri olması gerektiği, ayrıca İngilizce yeterlilik noktasında ise; IELTS’de 6.0 ve üzeri, TOEFL’da ise 70 ve üzeri puana sahip olması gerektiği belirtildi.

Aday öğrencilerin başvuru ve detaylı bilgi için, arizona.gau.edu.tr web adresi, gauglobal@gau.edu.tr mail adresi yada +90 548 855 1111 numaralı Whatsapp bilgi hattına başvurabileceği bildirildi.

Ana Sayfa EĞİTİM ARİZONA ÜNİVERSİTESİ KIBRIS KAMPÜSÜ İLE, LİSE EĞİTİMİYLE BERABER DERS ALMA FIRSATI

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...