28.7 C
Lefkoşa
30 Temmuz 2021 Cuma

Aşırı Yağış, Sel Felaketi ve Can Pazarı…

Ülkemizde etkili olan aşırı yağışlar hayatı olumsuz etkiliyor. Sağanak yağış felaketi de beraberinde getirdi. Ülkede adeta can pazarı yaşanıyor. Yağışlar sel felaketini de beraberinde getirirken bir çok ev kullanılamaz hale geldi, araçlar sele kapıldı. Emniyet yetkilileri, Girne Çiklos bölgesinde bir erkek, Doğanköy’de de dere yatağında bir erkek ve bir kadın cesedine ulaşıldığını belirtmişti. Böylece üç vatandaşımız yaşamını yitirmişti.

CAN PAZARI YAŞANDI

Sel felaketi nedeniyle ülkede adeta can pazarı yaşanırken vatandaş ise felaketin yol açtığı hasarı nasıl gidereceğini düşünmeye başladı. Alev- Ali Kocadayı çifti, aşırı selden zarar gören çok sayıda aileden sadece biri… Ali Kocadayı, Kıbrıssondakika.com’a yaptığı özel açıklamada, ” Evimizde resmen can pazarı yaşandı, yoğun yağışlar nedeniyle ben Girne’de  mahsur kalırken, eşim ve çocuklarım da sel sularının geldiği evde can pazarı yaşadılar. Eşyalarımız neredeyse tamamen kullanılamaz hale geldi” dedi.

HASAR BÜYÜK

Can kaybının yaşanmadığı gecenin sabahında, görülen manzara ise adeta yıkımdı. Dikmen Belediye Başkanı’na defalarca gitmesine ve yardım istemesine rağmen, sadece bir kepçeyle hafif düzenleme yapılması Kocadayı ailesini isyan etme noktasına getirdi.

Ana Sayfa GÜNDEM Aşırı Yağış, Sel Felaketi ve Can Pazarı...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 29 TEMMUZ 2021 PERŞEMBE

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı - satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyelerde yer alıyor? - 29/07/2021 -...