Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.06 Nisan 2016 Çarşamba, 23:39

Aşkın bize öğrettiği 17 ders

Dünya aşk sayesinde dönüyor değil mi? En azından böyle olduğunu düşünüyoruz. Belki de doğrudur. İşte gerçek aşkın bize öğrettiği 17 ders…1-Aşk beklentileri bırakmak demektir. Beklentiler sadece birine aşık olabilmeniz için sizin belirlediğiniz gerekliliktir. Ama gerçek aşkta beklenti yoktur ve sadece olduğu gibidir.
2- Aşk kurban rolünü oynamaz ya da diğerlerini suçlamaz. Aşk birlikte çalışmaktır. Sorumluluk almaktır. Affedicidir ve hiçbir şeyi kişiselleştirmez.
3- Aşk, akışına bırakmayı gerektirir. Aşk sahip olmak değildir. Eğer seviyorsanız özgür bırakın. Dönerse sizindir. Dönmezse hiç sizin olmamıştır. İşte bu çok doğru. Aşk insanlara özgürlük vermelidir. Gerçek aşkta sahiplik yoktur.
4- Aşk, ilişki sürdürmeyi gerektirmez. Birine aşık olabilirsiniz ancak onunla anlaşamayabilirsiniz. Aşık olmak demek ilişki sürdürmek demek değildir. İlişkiyi sonlandırsanız da aşkınız devam ediyor demektir.
5- Aşkta kıskançlığın yeri yoktur. Sahibiyette olduğu gibi, kıskançlığın da aşkta yeri yoktur. Gerçek aşk, ilişkide güven demektir.
6- Aşk, korkusuzluktur. Aşk mutluluk, huzur ve tatmin demektir. Aşkta korkuya yer yoktur.
7- Aşk ihtiyaç ve istek değildir. Çocuklarımıza ihtiyaç ve istek arasındaki farkı öğretmeye çalışırız. Aynı durum aşk için de geçerlidir.
8- Aşk, duygu değil harekettir. Aşkı hissettiğimizde bunu sonsuza kadar hissetmek isteriz. Ama bulutların üzerindeki his geçince de aşkımız bitmez.
9- Aşk koşulsuzdur. Beklentiler ve sınırlamalar olmamalıdır. Koşulsuzca sevmek çok zordur ve pek çok insan bunu başaramaz.
10- Aşk diğer insanın ihtiyaçlarına da eşit derecede önem vermektir. Aşkta bencilliğe yer yoktur.
11- Aşk mevcut olan en güçlü duygudur. Aşk en güçlü titreşime sahip duygudur. Tamamen ve koşulsuzca aşık olursunuz.
12- Aşk, niceliğe değil niteliğe odaklanır. Uzun süreli ilişkiler, aşkın varlığının kanıtı değildir. Gerçek aşk çok kısa da sürebilir.
13- Aşk dikkat gerektirir. Aşık olduktan sonra emek vermek gerekir.
14- Aşk farklılıkları anlar ve kabullenir. Hepimiz farklıyız. Gerçek aşk, karşı tarafın farklılıklarını umursamaz ve kabullenir.
15- Aşk, ifade ediliş ve kabullenişine göre değişir. Aşk dili her aşka göre farklılık gösterebilir.
16- Aşk kendinizi iyi hissettirir. Pek çok insan, ilişki yaşamakla aşkı karıştırır. İlişkinizin olması gerçek aşkı yaşadığınız anlamına gelmez. Kıskançlık, sahibiyet, kavga ve sömürü varsa aşk yok demektir.
17- Aşkın empatisi vardır. Aşk derin empati içerir. Gerçekten aşık insanlar karşı tarafı kırmaz çünkü kendileri de acı çeker. Onların iyi hissetmesini ister.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz