Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.



29 Eylül 2016 Perşembe, 16:29

“Azerbaycan’da olmaktan mutluluk duyuyoruz”

Türk Birliği Dayanışma Derneği Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de temaslarına başladı.



16-20 Ekim tarihlerinde KKTC’de gerçekleştirilecek olan “ Türk Dünyası Gençlik Formu” için Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de temaslarda bulunan Türk Birliği Dayanışma Derneği(TBDD) Genel Başkanı Yard. Doç Dr. Güven Arıklı ve Asbaşkan Tayfun Aydınlı, Azerbaycan’ın en önemli haber ajanslarından Azadinform’un Niyaz Niftiyev ile Kaspi Gazetesini ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette konuşma Yapan Güven Arıklı, kardeş memleket Azerbaycan topraklarında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, “ 16-20 Ekim tarihin de  T.C Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in himayelerinde yapılacak olan “ Türk Dünyası Gençlik Formu için çalışmalarına hızla devam ederken, özellikle Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlarda çalışmalarımız hızla devam etmekte ve sona yaklaşmaktayız diyerek Forumun önemine değindi.

Arıklı,  Azerbaycan medyasının bu Foruma gösterdiği ilgiden dolayı da teşekkür ederken, basın kuruluşlarına da  Foruma davet etti.

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Asbaşkan Tayfun Aydınlı da Anavatan Türkiye, kardeş ülke Azerbaycan ve yavru vatan KKTC’nin her türlü işbirliği içinde çalışmasının gerektiğini, yapılacak olan bu Forumun da bu düşünceye hizmet edeceğini vurguladı.

Azadinform’un  direktörü ve Kaspi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Niyaz Niftiyev ise Formun önemine atıfta bulunarak” Türk Dünyası devletlerinin uluslararası arenada her türlü birlik içinde olması gerekmektedir. Bu bağlamda da KKTC medyası ve Türk Birliği Dayanışma Derneği ile işbirliği içinde çalışmalarımız hızlandırmamız gerekmektedir” diyerek dernek yöneticilerine teşekkür etti ve birlik ruhunun oluşmasında her türlü katkı sağlayacağını dile getirdi.

 

unnamed-4 unnamed-5

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz