5.8 C
Lefkoşa
21 Ocak 2021 Perşembe

Azeri Milletvekili Paşayeva’dan birlik mesajı

Türk Ocakları’nın davetlisi adına Denizli’ye mevrut ve gündüz boyu etkinliklere eklenen Azerbaycan Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, akıbet adına bir konuşma verdi. Esnaf Sarayı Konferans Salonu’nda planlı konferansa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Adem Süpçin ve baş döndürücü sayıda yurttaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının peşi sıra Türkiye ve Azerbaycan ulusal marşları çalındı. Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva’nın Türkiye’nin ulusal marşını bilmeden okuması ilgi çekerken, Paşayeva ülkesinin ulusal marşını da biricik başına okudu.

Konferansta Türk dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılara yer veren Paşayeva, “Bugünlerde canımız baş döndürücü yanıyor. Biz Denizli’de dü martir ailemizi görüşme ettik. Değerli martir ailelerimizle geveze ettik. Biliyorsunuz ki Azerbaycan’da da 12 şehidimiz var. Hepsi erke zarfında yatsınlar. Onlar olmasaydı, onların alp ruhları olmasaydı gelişigüzel bilinçlilik çetin olurdu. Allah onların yerlerini erke etsin’’dedi.

“TÜRK MİLLETİNİN EVLADIYIM DİYEN HERKESİN TÜRKİYE’YE SAHİP ÇIKMASI GEREKİR”

Türkiye ve alanda nice düzen oynandığına ilgi çekici Paşayeva şunları söyledi:
“Büyük oyunu güzel görmemiz gerekiyor. Ben gelişigüzel yerde şurası söylüyorum. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın ego Türk milletinin evladıyım diyen insanoğlunun demin Türkiye’ye eş çıkması gerekir. Çünkü o şişman senaryoların hepsinin merkezinde Türkiye’nin kilo vermesi ve çökmesi var. Türk ve Müslüman dünyasının en çelimli kalesi Türkiye’dir. Bu çökerse yada zayıflarsa Türk dünyası zayıflar, Müslüman dünyası bütün bütün gider. O nedenden gençlere söylüyorum. Ön tarafta gözükenler yıldırı örgütleridir. Siz bir de işin art bölümüne bakın. Bu yıldırı örgütlerine mal verenler, tabanca verenler, siyasi dayanak verenler, deri kurmasına menfez yumanları da görmemiz gerekir’’ dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ KAZANDIRAN RUH BİRLİK RUHUDUR”

Konuşmasında birlik mesajı da verici Paşayeva, laflarını şu şekilde tamamladı:
“100 sene önceki dedelerimiz Çanakkale’yi yaşadı. Şimdi de kılıç acemi bir Çanakkale’yi yaşıyoruz. Herkesin şurası düşünmesi lazım. Biz Çanakkale’yi ne kazandık? O devir da düşmanlarımız gene beraberdi. Ama o zaferi kılıç kazandık. O zaferi kazandığımız denyo birlik ve el birliği ruhudur. O ruha yeteri denli eş çıkamıyoruz. Azerbaycan’dan kalkıp 1915’te yüzlerce insanoğlu Çanakkale’yi sebep gelmişti? Şehit olmaya geldiler. Çünkü o denyo ve bilince sahipti hepsi.’’

EMRAH VAROL

Kaynak: IHA

Ana Sayfa Genel Azeri Milletvekili Paşayeva’dan birlik mesajı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

MEHMETÇİK – ÇAYIROVA ANAYOLU TRAFİK AKIŞINA KAPATILDI

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, Mehmetçik - Çayırova Anayolu üzerinde düşme tehlikesi bulunan kayaları temizlemek amacıyla yapılacak çalışma nedeniyle yolun trafik akışına kapatılacağı bildirilmişti Açıklamada,...