8 C
Lefkoşa
25 Şubat 2021 Perşembe

BAĞIMSIZLIK YOLU, BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Bağımsızlık Yolu, bugün saat 14.00’te Başbakanlık önünde basın açıklaması yaptı.

“Ya Sağlık, Ya Açlık İkilemini Kabul Etmiyoruz” başlıklı basın açıklamasında, pandemi sürecinde bilimin tamamıyla bir kenara itildiği, ultra zenginlerin çıkarlarını gözeten kararlar alınmaya başlandığı ve üç günlüğüne ülkeye gelen kumarcılara karantinasız girişlerin başlatılmasının da bunun en net göstergesi olduğu ileri sürüldü.

Açıklamada, Sağlık Üst Kurulu’nun dün akşamki açıklamasıyla salgının kontrolden çıktığının resmi olarak doğrulandığı savunularak, “Sağlık Üst Kurulu ‘sağlık için kapanma’ derken, hükümet ortağı Arıklı bugün ‘kapanma olursa açlıktan ölürsünüz’ diyerek emekçileri tehdit etmeye başlamış” denildi.

Bağımsızlık Yolu’nun pandemi sürecinin başından bu yana “pandemi koşullarında rotayı bilim çizmeli, yönetenler ise bilimin çizdiği rotayı emekçi, esnaf ve serbest çalışanı da koruyarak en iyi şekilde uygulamalı”yı savunduğuna işaret edildi.

Ana Sayfa GÜNDEM BAĞIMSIZLIK YOLU, BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI
Önceki İçerikKARARLAR AÇIKLANIYOR
Sonraki İçerikAB AŞILARI YARIN GELİYOR

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE KOVİD-19 GENEL DURUM / 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA

Vaka sayısındaki artış devam ediyor: 72 can kaybı, 9 bin 561 yeni vaka (24 Şubat 2021 corona virüs tablosu) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24 Şubat...