16.3 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

Bakan Dürüst’ün Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

Basın özgürlüğü sadece gazeteciler için değil, bilgilenme ve gerçekleri öğrenme haklarını kullanabilmeleri açısından halk için de vazgeçilmez özgürlüklerin başında yer almaktadır diyen Bakan Dürüst, tesir altında kalmayan hür bir basının, basın özgürlüğü temelinde ilerleyebileceğini belirtti.

Geçmiş yıllara oranla gelişen teknolojik koşullar nedeniyle basın çalışanlarının bu imkanlar çerçevesinde daha hızlı ve anında haberleri kamuoyu ile paylaştıklarını belirten Dürüst, “Enformasyon Çağı”nda yaşadığımızı ve bir “Enformasyon Devrimi”nin gerçekleştirildiğini söyledi.

Kuşkusuz baş döndüren bir hızla ve ivme kazanarak toplumları etkilemeye devam eden bu gelişimde basının rolü de büyük önem taşımaktadır diyen Dürüst, tüm bu gelişimler içerisinde hiçbir tesir altında kalmayan, hür bir basın , “ basın özgürlüğü “ sayesinde mümkün olacaktır dedi.

Bakan Dürüst, “bu düşüncelerle KKTC’nin gelişimi, sesimizi dünyaya duyurmamız için en büyük katkıları sağlayan Kıbrıs Türk Medyasında emek veren tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutluyor, esenlikler diliyorum” İfadesinde bulundu.

Günümüz şartlarında gece gündüz demeden zaman mevhumu olmadan halkın doğru habere ulaşması için büyük emek sarf eden basın camiasının çalışma koşullarının düzelmesi, bununla birlikte basının daha güçlü hale gelmesinin önemine işaret eden Bakan Dürüst, böylelikle ülkemiz demokrasilerinin devamına daha fazla katkı koyabileceklerini belirtti.

Ana Sayfa Genel Bakan Dürüst'ün Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...