11.8 C
Lefkoşa
25 Şubat 2021 Perşembe

BAKAN PİLLİ:” ORGAN NAKİLLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN TÜM EKİBİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM”

Bakan Pilli:” Organ nakillerini gerçekleştiren tüm ekibi gönülden tebrik ederim”

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan 3 böbrek ve 1 kalp naklinin başarıyla gerçekleştirildiğini, hastanemizde yapılan başarılı organ nakillerinin gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Organlarıyla hastalara yaşam veren Kenan Kurtdemir ve Mert Fıstıkçı’ya Allah’tan rahmet, tüm sevdiklerine başsağlığı dilediğini belirten Bakan Pilli, ailelerinin gösterdiği duyarlılık sayesinde hastalarımıza ikinci bir yaşam hakkı tanındığını, organ bağışının hayat kurtardığını kaydetti.
Bakan Pilli, Covid-19 salgını dolayısıyla ülkemizde mücadele ettiğimiz bu zor günlerde sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden çalıştıklarını, bu süreç içerisinde hastanemizde organ bağışı ameliyatlarının yapılmasından büyük gurur duyduğunu kaydetti.
Pilli, organ nakillerinde emeği geçen KVC, Üroloji, Nefroloji, Anestezi ve Reanimasyon ekipleri, Antalya Akdeniz Üniversitesi’nin değerli doktorları ve nakillerin yapılmasında emeği geçen herkesi tebrik ederek teşekkürlerini sundu.
Ana Sayfa GÜNDEM BAKAN PİLLİ:” ORGAN NAKİLLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN TÜM EKİBİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

SAĞLIK BAKANLIĞI BULAŞIN ENGELLENMESİNDE EN ÖNEMLİ UNSURUN HALKIN DUYARLILIĞI OLACAĞINI BELİRTTİ

SAĞLIK BAKANLIĞI BULAŞIN ENGELLENMESİNDE EN ÖNEMLİ UNSURUN HALKIN DUYARLILIĞI OLACAĞINI BELİRTTİ Sağlık Bakanlığı, salgınla mücadelede en önemli başarı unsurunun halkın göstereceği duyarlılık olacağını belirtti. Bakanlıktan yapılan...