19.2 C
Lefkoşa
28 Ekim 2021 Perşembe

BAŞBAKAN ERSAN SANER SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

 Başbakan Hamza Ersan Saner, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Saner, Başbakanlık bünyesi altında yapılanan teşkilatın, doğal afetlerde, yangınlarda, savaşta ve diğer arama-kurtarma faaliyetlerinin gerektirdiği acil durumlarda halkın can ve mal kaybını önlediğini, güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı aldığı önlemlerle faaliyetlerini günümüze kadar üstün başarı ile sürdürdüğünü kaydetti.

Saner, 1964’de ilk oluşumlarının temellerinin atıldığı günden, 18 Şubat 1972 yılında yasal zemin kazanması sürecine kadar aktif ve etkin çalışmalar yapan teşkilatın, 1974 yılına kadar devam eden baskı ve sıkıntılarla dolu süreçlerde hep Kıbrıs Türk halkının yanında, destek ve moral kaynağı olduğunu belirtti.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Necmi Karakoç’tan teşkilatın imkan ve kabiliyetleri hakkında bilgi alan Saner, Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’da yayınlanan Serbest Kürsü programına da katılarak, güncel konuları değerlendirdi.

Ana Sayfa GÜNDEM BAŞBAKAN ERSAN SANER SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 27 EKİM 2021 ÇARŞAMBA

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...