12 Kasım 2015 Perşembe, 19:17

Başbakan Ömer Kalyoncu KKTC hukukunu tanıyor mu?

YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş’un yeni bir skandalı ortaya çıktı!



Yüksek İdare Mahkemesi’nin kararına rağmen sözde Girne Üniversitesi’nin  Hastahane ve Tıp Fakültesi Temel Atma törenleri yanında sözde üniversitenin rektörlük binası ve Fakülte binalarının   açılış törenlerine  KKTC Başbakanı Sayın Ömer Kalyoncu’nun  huzurunda olması ülkede infial yarattı.

Hukuk ve kural tanımamazlığın bir adım ötesi olan bu organizasyondan, işin perde gerisinde ki hukuksuzluktan Başbakan Ömer Kalyoncu’nun haberi olup olmadığını merak konusu!

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, KKTC Mahkemelerini hiçe sayan bir yöntemle binası dahi olmayan, bu sözde üniversiteye eğitim yapma izni vermeye çalışması yeni bir skandal olarak ortaya çıktı.

BİRİNCİ MEDYA KURUMU’NA ŞARTLI İZİN AMA SÖZDE ÜNİVERSİTEYE JET İZİN!

Birinci Medya Kurumu yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci’nin de üniversite kurmak için evrak prosedürlerini tamamlamış olmasına rağmen, 18 dönümlük bir araziyi üniversite inşaatının olacağı alan olarak göstermesini yeterli bulmayan YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş ancak şartlı izin vermiştir. Oysa ki aynı Başkan Gökçekuş bağlı olduğu YDÜ’ye karşı farklı bir tavır sergileyerek, sözde Girne Üniversitesi ve TIP Fakültesi’ne binası dahi olmadan, gerekli alt yapıyı tamamlamadan jet hızıyla izin vermeye çalışmaktadır.

Bu kanun tanımamazlık ve ben yaparım olur yöntemi ise diğer üniversitelerde  de huzursuzluk yarattı. Zira bu durum eşitsizlik ve hukuksuzluğu gözler önüne seren somut bir örnek olacaktır.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz