20.9 C
Lefkoşa
27 Ekim 2020 Salı

Başbakan Tatar; Bu geceden itibaren covid19 hastaları Türkiye’ye nakledilecek!

Başbakan Tatar yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın daha önceden de açıkladığı gibi covid19 hastalarının  Türkiye’ye nakledilebileceğini belirtmişti.  Anavatanımız Türkiye cumhuriyeti mücadelemizde de yanımızda olmaya devam ediyor… Anavatanımız Virüsle mücadelenin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sağlık sistemi üzerinde herhangi bir yük oluşmasına izin vermeyeceğini KKTC’de pozitif vaka sayısının artması durumunda hastaların ambulans uçaklarla Türkiye’deki hastanelere taşınmalarının sağlanacağını belirtmişti… Bu gece yarısından itibaren buradaki covid19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başlıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay acil durumlarda ve vaka artışlarının yaşanması bağlamında Ambulans uçağın devrede olacağı ve Türkiye’ye hasta nakli yapılabileceğini 27 Ağustos’da açıklamıştı.

Ana Sayfa Genel Başbakan Tatar; Bu geceden itibaren covid19 hastaları Türkiye'ye nakledilecek!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Barcelona Başkan Bartomeu istifa kararı aldı

Barcelona'da sular durulmuyor. Lionel Messi krizinin ardından eleştirilerin odağında yer alan bordo mavili kulübün başkan Josep Maria Bartomeu istifa etti. İspanyol devinde sezon başında yaşanan...