20.8 C
Lefkoşa
19 Nisan 2021 Pazartesi

Başbakan Tatar; Bu geceden itibaren covid19 hastaları Türkiye’ye nakledilecek!

Başbakan Tatar yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın daha önceden de açıkladığı gibi covid19 hastalarının  Türkiye’ye nakledilebileceğini belirtmişti.  Anavatanımız Türkiye cumhuriyeti mücadelemizde de yanımızda olmaya devam ediyor… Anavatanımız Virüsle mücadelenin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sağlık sistemi üzerinde herhangi bir yük oluşmasına izin vermeyeceğini KKTC’de pozitif vaka sayısının artması durumunda hastaların ambulans uçaklarla Türkiye’deki hastanelere taşınmalarının sağlanacağını belirtmişti… Bu gece yarısından itibaren buradaki covid19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başlıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay acil durumlarda ve vaka artışlarının yaşanması bağlamında Ambulans uçağın devrede olacağı ve Türkiye’ye hasta nakli yapılabileceğini 27 Ağustos’da açıklamıştı.

Ana Sayfa Genel Başbakan Tatar; Bu geceden itibaren covid19 hastaları Türkiye'ye nakledilecek!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 18 NİSAN 2021 PAZAR

Üç ölüm ve 800'den fazla yeni koronavirüs vakası Rum kesiminde 59 bin 42 test yapıldı, 852 vakaya rastlandı, 3 kişi hayatını kaybetti! Güney Kıbrıs'ta son 24...

Polisiye Olaylar