Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.14 Ekim 2018 Pazar, 14:19

ANTALYA’DA KIBRIS RÜZGARI

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’ne KKTC Otantik Müzik Gurubu damgasını vurdu.Geceye Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümrün Uysal’la katıldığı gecede Girne Belediye Başkanı Niadi Güngördü ve aralarında İtalya Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi’nin de bulunduğu konuk şehirlerden heyetler de yer aldı.
Litvanya Silute’den festivali katılan dans grubunun halk dansları gösterisiyle başlayan gece, Hande Gülaçar’ın – Sparkle Act ateş performans gösterisiyle devam etti.
Gösterilerin ardından festival sahnesinde Sattas grubu vardı. 2004 yılında Orçun Sünear ve Derya Eke tarafından kurulan Sattas, reggae tarzında yaptıkları müzikle adeta Kaleiçi’ni salladı. Grubun Neşet Ertaş’ın ‘Yalan Dünya’ parçası yorumuna ise midoru dolduran gençler hep bir ağızdan eşlik etti.


Sattas’ın ardından festivale Kıbrıs’tan katılan Grup Otantik sahne aldı. Kıbrıs türküleri seslendiren grubun konserine bütün miradoru dolduranlar oynayarak eşlik ederken Belediye Başkanı Uysal da grupla birlikte ‘Mağusa Limanı’ türküsünü seslendirdi. Oldukça eğlenceli geçen konserin ardından Gire Belediye Başkanı Güngördü ve Başkan Uysal birlikte sahneye çıktı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yaptığı kısa konuşmada, Muratpaşa’da hoşgörü, sevgi ve barışın getirdiği pozitif bir enerji olduğunu söyledi. Kaleiçi Old Town Festivali’nin asla basit bir festival olmadığını belirten Güngördü, “Bu festival Belediye Başkanı sayın Uysal’ın çok önemli bir başarısıdır.
Bu festivalde dünya kentleri buluşuyor, kaynaşıyor ve dolayısıyla dünya barışana büyük hizmet ediyor. Başkana yolun açık olsun, hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Uysal Kıbrıs Türküsü söyledi halk coştu
3.sü gerçekleşen kaleiçi “old town” festivaline Kıbrıs gecesi damgasını vurdu. Farklı ülkelerden kültürleri buluşturan Old Town festivalinde bu gece gerçekleşen Kıbrıs Gecesinde sahne alan Kibris Otantik Dans Ekibi, Türkiye’de de son zamanlarda meşhur olan ” Mağusa Limanı ” türküsünü söyledi. Bu türküyü çok seven Muratpasa Belediye başkanı Ümit Uysal ise dayanamayıp kendisini sahneye atti ve soliste eşlik etti. İşte o anda konser alanı adeta alkıştan yıkıldı. Geceye KKTC’nin Antalya Turizm Temsilcisi Nazmi Pınar da katılarak, KKTC ekibini yanlız bırakmadı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz