Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.12 Mayıs 2016 Perşembe, 16:37

Bekir Bozdağ’dan Mesaj Var

Ahmet Davutoğlu yerine Başbakanlık için ismi geçenlerden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ net konuştu: ”Türkiye eninde sonunda başkanlık sistemine geçecektir.”‘Başkanlık sistemi’nin millet iradesiyle geleceğini söyleyen Bozdağ, “Bugün gelir yarın gelir. Ama Türkiye eninde sonunda başkanlık sistemine geçecektir. Ya yeni anayasayla ya da anayasa değişikliğiyle” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz”demesini hatırlatan Bozdağ, ‘başkanlık sistemi’nin gelmesi halinde Kılıçdaroğlu’nun ‘koltuğunu kaybedeceğini’ savundu.

Bozdağ şöyle devam etti: “Bu faşist bir yaklaşımdır. Başkanlık sistemi geldiğinde kandil gibi kutlama ve bayram olacak. Başkanlık olsaydı 7 Haziran akşamı Türkiye bir tartışmaya girmezdi. Zayıf liderler başkanlık sistemine karşıdır. Halk zayıf olanı başkan seçmez. Eğer başkanlık sistemi olsaydı CHP Kılıçdaroğlu’ndan 10 kere kurtulmuştu. Başkanlık sistemi başarısız lideri koltuğunda tutmaz. Bu yüzden CHP başkanlığı istemiyor. Başkanlık geldiğinde kan akmayacaktır. Milletin şükür için kestikleri kurbanların kanı akabilir.”

Kaynak: diken

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz