26 Eylül 2020 Cumartesi
21.3 C
Lefkoşa

Bekir Bozdağ’dan Mesaj Var

‘Başkanlık sistemi’nin millet iradesiyle geleceğini söyleyen Bozdağ, “Bugün gelir yarın gelir. Ama Türkiye eninde sonunda başkanlık sistemine geçecektir. Ya yeni anayasayla ya da anayasa değişikliğiyle” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz”demesini hatırlatan Bozdağ, ‘başkanlık sistemi’nin gelmesi halinde Kılıçdaroğlu’nun ‘koltuğunu kaybedeceğini’ savundu.

Bozdağ şöyle devam etti: “Bu faşist bir yaklaşımdır. Başkanlık sistemi geldiğinde kandil gibi kutlama ve bayram olacak. Başkanlık olsaydı 7 Haziran akşamı Türkiye bir tartışmaya girmezdi. Zayıf liderler başkanlık sistemine karşıdır. Halk zayıf olanı başkan seçmez. Eğer başkanlık sistemi olsaydı CHP Kılıçdaroğlu’ndan 10 kere kurtulmuştu. Başkanlık sistemi başarısız lideri koltuğunda tutmaz. Bu yüzden CHP başkanlığı istemiyor. Başkanlık geldiğinde kan akmayacaktır. Milletin şükür için kestikleri kurbanların kanı akabilir.”

Kaynak: diken

Ana Sayfa Genel Bekir Bozdağ'dan Mesaj Var

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

UBP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI TATAR, İSKELE BÖLGESİ’NDEYDİ

Ulusal Birliği Partisi (UBP) Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Ersin Tatar, İskele Boğaz’da K-PET Akaryakıt Dolum Tesisleri ile Altınbaş Tesisleri’nde incelemeler yaptı. UBP Basın Bürosu’ndan...