24.8 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

Benli’den ‘SU’ Açıklaması

Benli, Belediye’nin basın birimi aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Hükümet, Türkiye’den gelen suyun, yerel yönetim depolarına teslim fiyatını bir an önce belirlemelidir; suyun, halkımıza ulaşması için yapılması gereken ilk düzenleme budur” dedi.
Türkiye’den gelen suyun yönetiminin belediyeler tarafından yapılabileceğini savunduğunu, bunu halen savunduğunu ancak bugünkü aşamanın meselenin geçiş süreci ile ilgili olduğunu kaydeden Benli, “Bu geçiş sürecinde suyun dağıtımı yerel yönetimlerin sorumluluğunda olacaktır. Bizler buna hazırız, fiyat belirlensin, suyu halkımızla buluşturalım” dedi.
Benli, Hükümetin, öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile suyun kıyıdaki teslim maliyeti konusunda uzlaşması gerektiğini, bu uzlaşının ardından yapılacak maliyet hesaplamaları ile suyun, yerel yönetimlerin depolarına teslim fiyatının da ortaya çıkacağını söyledi.
Gönyeli Belediyesi’nin tahsilat oranının yüzde 96 olduğunu, su dağıtım altyapısının yüzde 100’nün yenilendiğini kaydeden Ahmet Yalçın Benli, “Özel şirketlerin bu noktaya ulaşması çok kolay değildir. Gönyeli Belediyesi bu nedenle suyun dağıtımına çok önceden hazırdır” dedi.

Ana Sayfa Genel Benli'den 'SU' Açıklaması

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 19 NİSAN 2021 PAZARTESİ (3...

Rum Kesimi Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü COVID-19'dan 3 hastanın öldüğünü ve 822 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca 68'inin durumu ciddi olan 284 COVID-19...