25.2 C
Lefkoşa
13 Haziran 2021 Pazar

“Bertan Zaroğlu Belki de Cumhurbaşkanı Olacak, Buna Kendinizi Alıştırın”

Erhan Arıklı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler’in KKTC’ye talihsizlik sonucu bakan olduğunu belirtirken YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu içinse “Zaroğlu belki de yarın Cumhurbaşkanı olacak, buna kendinizi alıştırın, hazmedin” yorumunda bulundu.

Arıklı’nın paylaşımı şu şekilde;

“KKTC’ye inanmayan ve maalesef bir talihsizlik sonucu bu ülkeye Bakan olan Sayın Zeki Çeler’in Baf Havaalanından uçuşu ve Milletvekilimiz Bertan Zaroğlu’nun Çeler’e yaptığı tatlı bir ironi sonrası başlayan tartışmalar maalesef tatsız bir noktaya gelmiştir” dedi. Arıklı, “içimizdeki Irkçı-Faşist Rumcular, bu olayı bahane ederek Sayın Zaroğlu’nun askerlik ve vatandaşlık konusunu yeniden gündeme getirip ona hakaretler yağdırmaktadırlar. Bu güruhu ve söylemlerini ciddiye alıp cevap vermeye dahi tenezzül etmiyoruz. Yalnız onlara ve Bertan Zaroğlu’nun Milletvekilliğini halen daha hazmedemeyenlere bir sözümüz var; Milletvekilliği makamı Sayın Zaroğlu için ne ilk ne de son basamaktır. Vatandaş istediği için Sayın Zaroğlu bu ülkede Milletvekili olmuştur. Şayet bu vatandaş isterse yarın bakan, başbakan ve belki de cumhurbaşkanı olacaktır. Buna kendinizi alıştırın ve hazmedin…”

Ana Sayfa Genel "Bertan Zaroğlu Belki de Cumhurbaşkanı Olacak, Buna Kendinizi Alıştırın"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ

Rum kesiminde son 24 saatte  43,502  test yapıldı, 42 yeni vakaya rastlandı. 68 yaşındaki bir erkek hasta hayatını kaybetti.