15.8 C
Lefkoşa
12 Nisan 2021 Pazartesi

BİN 500 TL ÜCRET DESTEĞİ BAŞVURULARI ONLINE ALINMAYA DEVAM EDİYOR…

BİN 500 TL ÜCRET DESTEĞİ BAŞVURULARI ONLINE ALINMAYA DEVAM EDİYOR…

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2021 yılı için yapılması öngörülen 1500 TL’ye kadar ücret desteğine ilişkin başvuruların ihtiyat.gov.ct.tr adresinden online olarak alınmaya devam ettiğini kaydetti.

Bakanlık açıklamasında şöyle denildi:

“Yapılan başvurular sırasında işverenlerin, kendi adına banka hesabı bulunmayan çalışanlarının başvurularını yaparken sıkıntı yaşadıkları ve bu kişilerin başvurularını yapamadıkları bilgimize gelmiştir.

Söz konusu sıkıntının giderilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmış olup ilgili mercilerle görüşüldükten sonra başvuru sisteminde gerekli düzeltmeler yapılmıştır. Başvuru sisteminde yapılan düzenlemeden sonra işverenler, adına banka hesabı bulunmayan çalışanları için ödeme almak istedikleri bankanın ismini ve çalışanın kimlik numarası veya pasaport numarasını ve talep edilen diğer bilgileri yazarak başvuru yapabilecektir.

Bu şekilde başvurusu yapılan ve ülkemizdeki bankalarda kendi adına hesabı bulunmayan hak sahipleri ise ödemelerini başvuruda seçmiş oldukları veya kendilerine İhtiyat Sandığı Dairesi tarafından bildirilen bankaların veznelerinden kimlik kartını veya pasaportunu ibraz ederek alabilecektir.

Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur.”

Ana Sayfa EKONOMİ BİN 500 TL ÜCRET DESTEĞİ BAŞVURULARI ONLINE ALINMAYA DEVAM EDİYOR…

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CORONAVİRUS PANDEMİ SÜRECİ VE STRATEJİK PLANLAMA

   Bugün içinden geçtiğimiz, fiziksel-biyolojik, psikolojik, sosyolojik, kültürel, siyasal, iktisadi vd. sonuçları olan Coronavirus Pandemi Krizi günlerinin etkisi altında bulunan kamu ve özel kesimlerdeki tüm...