19 Ekim 2018 Cuma, 10:40

Bir annenin feryadı

Karpaz her zaman ki gibi kaderine terk edildi. sanki o bölge insanı bizim insanımız değilmiş gibi davranan ve “ne haliniz varsa görün” mantığı Karpaz köyleri için uygulanmaya devam ediyor..Karpaz her zaman ki gibi kaderine terk edildi. sanki o bölge insanı bizim insanımız değilmiş gibi davranan ve “ne haliniz varsa görün” mantığı Karpaz köyleri için uygulanmaya devam ediyor..
Haftalardır Kaleburnu’ndaki bir annenin feryadını kimse duymuyor.. O anne ki ömrünü kanser hastalarına adamış, onlar için tüm zamanını ayıran bir anne!

Ne mi istiyor bu anne… Çocuğunun eğitim hakkını. Oğlu Bekir lisesinde okuyor, ve Kaleburnu köyünden alınıp Derince köyüne kolej servisine kadar onu getirecek bir araç. O kadar basit, olmayacak, imkansız birşey değil.
Atfiye Soybilir her gün köyünden derinceye kadar çocuğunu servise getirip okul bitiminde yine derinceden Kaleburnu’na geri alıyor.

Haftalardır ulaşmadığı. konuşmadığı, yardım istemediği makam kalmadı. Ama kimse bu annenin feryadına kulak vermedi.
Çocuğunun en doğal hakkı olan eğitim, öğretim hakkını ona verilmesi için gerekirse artık gelip bakanlığın önünde tek başına eylem yapacak. Defalarca kendi Facebook hesabından bir feryat içinde, artık ona kulak verilmesini bir an önce oğlunun köyünden okuluna gitmesini için bir servis olmasını istiyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz