25.8 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

BORAK, TÜM İLÇELERDE AV SEZONUN AÇILMASINI ELEŞTİRDİ

BORAK, TÜM İLÇELERDE AV SEZONUN AÇILMASINI ELEŞTİRDİ

“DİPKARPAZ KÖY HALKININ AVCILIK VE AVCILAR İLE HİÇBİR SORUNU YOK… ŞU ANA KADAR POZİTİF VAKAMIZ YOKTUR. BUNU TERSİNE ÇEVİRMEYE, KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Dipkarpaz Çevre  Koruma ve Sosyal Aktivite  Derneği Fırat Borak, tüm dünyada salgın devam ederken, insanların hayatından fedakarlıklar yaparak kendini izole ettiği dönemde, tüm ilçelerde av sezonunun açılmasını eleştirdi.

Borak yaptığı yazılı açıklamada, Dipkarpaz köy halkının avcılık ve avcılar ile hiçbir sorunu olmadığını vurgulayarak, “Bölgemizde yapılan testler gösteriyor ki, şu ana kadar pozitif vakamız yoktur. Bunu tersine çevirmeye, kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Herkesin kendi bölgesinde av yapacağı şekilde uygulama yapılabileceğine işaret eden Borak, açıklamasında “Herkesin fedakarlık yaptığı, kahvelerin kapalı olduğu, insanların kendini izole ettiği, yerelde salgının kontrol altına alındığı bölgeye insanları yığmanın kimseye faydası olmaz” ifadelerine yer verdi.

Ana Sayfa DOĞA-ÇEVRE BORAK, TÜM İLÇELERDE AV SEZONUN AÇILMASINI ELEŞTİRDİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 16 NİSAN 2021 CUMA

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? Döviz Cinsi Döviz Alış (TRY) Döviz...