16.3 C
Lefkoşa
3 Mart 2021 Çarşamba

BTHK:” DENİZ TELSİZLERİ YENİLEME İŞLEMLERİ İNTERNET SİTESİNDEN YAPILABİLECEK”

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK), deniz telsizleri yenileme işlemlerinin artık kurumun internet sayfasından yapılabileceğini duyurdu.

BTHK, deniz telsizleri ile ilgili yenileme işlemlerini daha kolay bir hale getirmek için oluşturulan sayfaya, “http://www.bthk.org/tr/online-islemler” adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

BTHK’dan yapılan açıklamada, ilk kez kayıt yapılacaksa, cihazın fiziki olarak incelenmesi gerektiği belirtilerek, bundan dolayı telsiz cihazıyla birlikte Kuruma gidilmesi gerektiği uyarısında da bulunuldu.

Açıklamada, şunlar da kaydedildi:

“Deniz telsizi kullanılan tüm teknelerin deniz telsiz cihazlarının Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na kaydedilmesi ve yıllık telsiz kullanım ücretlerinin her yıl en geç şubat ayı sonuna kadar Kurumumuza ödenmesi gerekmektedir. Profesyonel balıkçı tekneleri için deniz telsizi kayıt zorunluluğu olmakla birlikte yıllık kullanım ücretine tabi değildirler.

Eğer ilk kez başvuruda bulunmayacaksanız ve yıllık izinlerinizi aksatmadan güncellemişseniz online yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Online başvuru için telsiz seri numarası, tekne numarası ve kimlik numarası kullanılması yeterli olacaktır. Kolayca yapılan online ödeme sonrasında onay belgesi dijital olarak verilmektedir.”

Ana Sayfa BİLİM VE TEKNOLOJİ BTHK:" DENİZ TELSİZLERİ YENİLEME İŞLEMLERİ İNTERNET SİTESİNDEN YAPILABİLECEK"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İLK UZAY TURİSTİ DUYURDU: AY’A GİDECEK 8 GÖNÜLLÜ ARANIYOR

İlk uzay turisti duyurdu: Ay’a gidecek 8 gönüllü aranıyor Ay'a gidecek ilk turist olmaya hazırlanan Japon milyarder Yusaku Maezawa Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX’in Ay’a...