20.8 C
Lefkoşa
19 Nisan 2021 Pazartesi

Burcu Okumuş’un Annesi Mahkemede Sinir Krizi Geçirdi

Mağusa’da 2017 Nisan ayında eşi Burcu Okumuş’u sokak ortasında 5 yerinden bıçaklayarak vahşice öldüren Özgür Okumuş, dün ikinci kez Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin karşısına çıktı. “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” davalarını kabul eden ancak eşi Burcu Okumuş’u planlayarak öldürdüğünü reddeden Okumuş için “Taammüden adam öldürme” davasının duruşmasına başlandı. Davanın duruşmasında, İddia Makamı adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz’in ilk tanığı, Mağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli Görüntü İnceleme Uzmanı Mehmet Bakır oldu.

Duruşmanın dünkü aşamasında, cinayet anlarını, öncesi ve sonrasını içeren güvenlik kamerası görüntüleri İlk Tahkikat Duruşması’nın ardından Ağır Ceza Mahkemesi salonunda da izlendi. Eşi Burcu Okumuş ile “Yemen Kahvesi” isimli iş yerinde buluşan Özgür Okumuş’un eşi ile buluştuktan 10 dakika sonra iş yerinden dışarıya bıçakla kovaladığı Burcu Okumuş’u herkesin gözü önünde defalarca bıçakladığı anların bulunduğu CD’ler, mahkemeye emare sunuldu.

Duruşmanın başında ilk fotoğraf albümünün izlendiği sırada duruşmayı takip eden Burcu Okumuş’un annesi Birsen Nursel Akçakaya, mahkemede sinir krizi geçirerek, takım elbiseyle duruşmaya katılan sanık Özgür Okumuş’a hitaben “Kravat taktın diye adam mı oldun?” şeklinde bağırarak tepki gösterdi. Duruşma, yeni tanıkların dinlenmesine olanak sağlanması amacı ile yarına ertelendi.

Kıbrıs Postası

Ana Sayfa Genel Burcu Okumuş'un Annesi Mahkemede Sinir Krizi Geçirdi

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 18 NİSAN 2021 PAZAR

18 Nisan akşamından 19 Nisan sabahına kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti...