16.3 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

Burs hakkı elde eden öğrencilerin listesi açıklandı

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler yazılı açıklamasında, 2015-2016 Öğretim Yılında Eylül döneminde burs müracaatında bulunan öğrencilerin “Burs Başvuru Forumlarının” değerlendirilmesine devam edildiğini bildirdi.

Öztürkler, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğünden değerlendirilmesi tamamlanan ve burs hakkı elde eden 378 öğrenci ile geliri kriter üstü olan 13 öğrenci belirlendiğini ifade ederek, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğünden değerlendirme yapıldıkça Daire tarafından basın yayın yolu ile duyurusunun yapılacağını kaydetti.

Değerlendirme sonuçlarına göre burs hakkı elde eden öğrencilerin ivedi olarak Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesine başvuru yapıp dosya tamamlamalarının gerektiğini ifade eden Öztürkler, dosya tamamlama işlemini geç yapan öğrencilere geriye dönük burs ödemesi yapılmayacağını vurguladı.

Öztürkler, ayrıca gelir yönünden “kriter üstü” olanların bir defaya mahsus olmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesine itiraz edebileceklerini ifade ederek, itirazların gecikmeden zamanında yapılmasının esas olduğuna dikkat çekti.

Öztürkler, sonuçların www.mebnet.net adresinden de takip edilebileceğini kaydetti.

Tam Liste için galeriye tıklayınız;

Ana Sayfa EĞİTİM Burs hakkı elde eden öğrencilerin listesi açıklandı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...