22.9 C
Lefkoşa
17 Haziran 2021 Perşembe

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SONA ERDİ

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bütçesi, Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinden geçti.  

Meclis Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, UBP Milletvekili Sunat Atun Başkanlığında toplanan Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı üzerindeki görüşmelerini bugün tamamlayacak.

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin bugünkü gündeminde Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı Bütçeleri ile Gelirler Bütçesi bulunuyor.

Komite bugün ilk olarak Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bütçesini görüştü. 157 Milyon 954 Bin 400 TL tutarındaki ödeneği oyçokluğu ile onayladı.

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bütçesine ilişkin yapılan oylamada, UBP Grubu Milletvekilleri kabul, CTP ve HP Grubu Milletvekilleri ise ret oyu verdi.

UBP Milletvekili Sunat Atun Başkanlığı’nda yapılan Komite toplantısına, Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Fikri Toros, UBP Milletvekilleri Özdemir Berova, Menteş Gündüz, Yasemi Öztürk, CTP Milletvekili Salahi Şahiner ve HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu katıldı. Komite toplantısına ayrıca CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli, Fazilet Özdenefe ve Bağımsız Milletvekili Hasan Büyükoğlu da katıldı.

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Bütçesi’nin görüşülmesi esnasında komite toplantısına davetli olarak; Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Devlet Planlama Örgütü’nden yetkililer de katılarak konu ile ilgili görüş ve önerilerini ifade ettiler.

Ana Sayfa GÜNDEM BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SONA ERDİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 HAZİRAN 2021 ÇARŞAMBA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 10.586 olup, 40'ı yerel 45 pozitif vakaya rastlanmış, 15 kişi taburcu edilmiştir. 3 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....