30.6 C
Lefkoşa
28 Temmuz 2021 Çarşamba

Çanakkale Şehitliği’ne Yapılan Gezilere de Tepki Gösterdiler

 

Radyo Mayıs’ta katıldığı programda konuşan Şener Levent, Atatürk’ü katliam yapmakla suçladı.

“DERSİM VE PONTUS’TA KATLİAM YAPTI”
Atatürk’ün Dersim ve Pontus’ta katliamlar yaptığını iddia eden Şener Levent öğrencilerin Antıkabir’e yaptıkları ziyaretlere de ağır eleştiriler getirdi.

Levent konuşmasına şöyle devam etti; öğrenciler neden Anıtkabir’i ziyaret edeceklermiş. Yetmedi mi tapınma bilmem ne, bu tapınmaya bir son vermesi gerektiğini en azından aydın insanlar öğrenemedi mi? Atatürk ne yaptıysa yaptı, seversen de sevmezsen de. Onun Dersim ve Pontus katliamını söyleyeceksin. Öyle Ankara’ya gittim fotoğraf çektirdim paylaştım, olmaz o öğretmenler de tamam değil dedi.

“15 TEMMUZ KALKIŞMASI AKP UYDURMASI”
Kıbrıs Türk Öğretmenler sendikası genel sekreteri Şener Elcil ise 15 Temmuz’da yapılan kalkışmanın Ak Parti tarafından yapıldığını iddia ederek, darbe girişiminin Ak Parti uydurması olduğunu iddia etti.

Elcil’in açıklamalarına destek veren Levent ise” Bu olay Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işleridir” dedi.

“AİLELER CAN ATARAK YOLLUYOR”
Programın bir başka dikkat çekici noktası ise Çanakkale Şehitliği’ne yapılan kültür gezileriydi.

Bu konuda ise Levent ve Elcil Kıbrıs Türk Halkı tarafından genel anlamda bir tepki gösterilmediğini söyledi. Elcil, Çanakkale Şehitliği’nde yapılan tanıtımların ideolojik olduğunu söyledi. Elcil, ailelerin Çanakkale’ye çocuklarını can atarak gönderme isteklerine ise tepki gösterdi.

Kaynak: ajans392

Ana Sayfa Genel Çanakkale Şehitliği’ne Yapılan Gezilere de Tepki Gösterdiler

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 27 TEMMUZ 2021 SALI

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı - satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyelerde yer alıyor? - 27/07/2021 -...