Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.22 Mart 2017 Çarşamba, 08:23

Canlı Yayın Kaydedilecek

Instagram’da yeni dönem başladı; artık yaptığınız canlı yayınları sonradan izlemeniz için yayınları kaydetme şansına da sahipsiniz.İşte son gelen güncelleme ile birlikte Instagram’ın kazandığı o özellik…

Instagram’ın geçtiğimiz yılın Kasım ayında sunduğu bir özellikti canlı yayın özelliği. Tüm kullanıcıların ücretsiz olarak kullanabildiği bu özellik ile, istenilen şekilde canlı yapmak mümkündü. Ancak daha sonra izlemek ya da arşiv tutmak için kayıt yapma imkanı yoktu. Buna sorun denirse, bu sorun çözüldü. Yayınlanan son güncelleme ile Instagram canlı yayınları video olarak kaydetmek mümkün olacak.

Instagram, yaptığı açıklama ile artık canlı yayın bitiminde, yayının video olarak kaydedilebileceğini belirtti. Bu özellik canlı yayın bittiğinde ekranın sağ üst köşesinde ortaya çıkan kaydet ikonuna dokunularak kullanılabilecek.

Instagram, canlı yayının sadece video olarak kaydedilebileceğini belirtti. Yorumların, beğenilerin, izleyen sayısının ya da canlı etkileşimlerin kaydedilemeyeceğini işaret etti.

Instagramda artık canlı yayınları kaydedebileceksiniz

Belirtmekte fayda var; bu özellik sadece sizin başlattığınız canlı videoları kaydediyor. Siz takip ettiğiniz bir kişinin canlı yayınını kaydedemiyorsunuz.

Bu özellik Instagram’ın 10.12 kodlu sürümünde hem Android hem de iOS için kullanılabilir durumda.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz