02 Eylül 2016 Cuma, 11:55

Cansız ve kuru saçlar

Kuru ve cansız saçlar yalnızca kötü görünmüyor aynı zamanda zor şekil alıyor, kabarıyor, matlaşıyor, elektrikleniyor…Saçların tararken saç fırçan yarı yolda takılıp kalıyor mu? Peki, saçlarının eskisine göre daha sert olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer cevapların evetse, üzgünüz: Kuru saç sorunundan muzdaripsin. Kuru saçlarının nedeni güneş, deniz, havuz suyundaki kimyasallar gibi dış etkenler olabilir. Yaz aylarının kötü etkileri de olabileceğini kim tahmin edebilirdi ki! Gel, saçlarını eski parlaklığına ve yumuşaklığına döndürmek için neler yapabileceğimize birlikte bakalım!

Durulanmayan saç bakım ürünlerinden yardım al

Durulanmayan saç bakım ürünleri, iyi bir saç bakımının en önemli adımı. Bizim favorimizse hem ıslak hem kuru saça uygulanabilen yağ kremler. Çünkü bu “mucizevi” kremler saçı besliyor, yumuşatıyor, parlaklık kazandırıyor ve ısıya karşı koruyor.

Nemlendir

Yeterince beslenmeyen saçlar parlaklığını yitirir, sert ve mat bir görünüm alır. Eğer saçlarının kuru ve sert olduğunu hissediyorsan, saç bakımına önem vermenin zamanı gelmiş demektir. İyi bir saç bakımı banyoda başlar. Bu nedenle şampuan ve saç kremini özenle seçmelisin. Yağ içerikli şampuan ve saç kremi kullanarak saçlarını beslerken, parlaklık ve ipeksi bir yumuşaklık kazanmasını sağlayabilirsin.

Isıdan uzak dur

Saç şekillendirmenin senin için önemli olduğunu tahmin ediyoruz. Maşa, düzleştirici, bigudi veya fön makinası… Tercihin ne olursa olsun şunu unutma: Saç tellerin günlük olarak uyguladığın ısıya direnebilecek kadar güçlü değil. Olası hasarı önlemek için saçlarını ısı ile şekillendirmek yerine, ısı kullanmadan yapabileceğin saç modelleri için yağ kreminden yardım al. Sonuçlara bayılacağını garanti ediyoruz!

Saçlarını baştan aşağı yenilemeye hazır mısın?

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz