Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.02 Ağustos 2015 Pazar, 17:34

Çetinkaya Spor Kulübü’nün saha isyanı!

Cyprus Rally’nin güzergahında olan Çetinkaya Spor Kulubü sahası maalesef 2014’te yapılan organizasyonla yerle bir oldu.Çetinkaya Spor Kulübü’nün saha isyanı!

Kıbrıs’ta iki kesimde de eş zamanlı ilk kez 2014 yılında Lefkoşa’da gerçekleşen Cyprus Rally büyük ses getirmişti. Rally’nin gerçekleşmesi için her iki kesimde de ciddi organizasyon yapılmıştı.

RALLY SONRASI GERİYE KALAN EN KÖTÜ ŞEY…

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 9’uncu ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın 5’inci ayağı olan Kıbrıs Rallisi’nin Lefkoşa Şehir İçi Özel Etabında en önemli noktalardan birisi ise Çetinkaya Spor Kulübüne ait olan sahaydı.

Cyprus Rally’nin güzergahında olan Çetinkaya Spor Kulubü sahası maalesef 2014’te yapılan organizasyonla yerle bir oldu. Çünkü, Kuzey ve Güney Lefkoşa’da 2,9’ar kilometre olmak üzere toplam 5,8 kilometrelik parkuru kapsayan Lefkoşa Şehir İçi Özel Etabı’na Güney Lefkoşa’da başlayan ralliciler, Kuzey’e Taksim Sahası içerisinde bulunan “zıplama noktası”ndan geçmişlerdi.

SAHA

DÖNEMİN SPOR BAKANI DENKTAŞ SÖZ VERDİ AMA YAPMADI!

“Cyprus Rally” kapsamında 2014 yılında ilk kez güney ve kuzey Lefkoşa’yı kapsayan özel rota hazırlanmıştı. Bu rotada yer alan Çetinkaya Spor Kulubüne ait saha için, geçtiğimiz yıl Başbakan Yardımcısı ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ise tadilat yapılacağını, rally sonrası burayı yenileyeceklerini ve kulubün menfaatine olacağına dair söz vermişti.

Aradan 1 yıl geçti ve Serdar Denktaş sözünü tutmadı, makamdan da gitti. Çetinkaya Spor Kulubü ise mağdur edildi. Ne yeni saha yapıldı ne de farklı bir saha önerisi sunuldu. Rally sonrası araçların üzerinden geçtiği Futbol sahası mahvoldu.

CYPRUS RALLY’NİN KUZEY’DE GERÇEKLEŞEN ETABINDA REKLAM PARALARI KİME GİTTİ?

Çetinkaya Spor Kulubü’nün mağdur olduğu bu ortamda ise birde reklamdan elde edilen gelir kısmı kafalarda soru işareti yarattı. Zira Hem Çetinkaya Spor Kulübü’nün sahası kullanıldı hemde kulüp buradan reklam geliri alamadı. Organizasyonu yapan ve Serdar Denktaş ile yakınlığı bilinen Erhan Sencer ve Denktaş’ın oğlu Rauf’un reklam gelirini kendi bünyelerinde tuttukları iddia ediliyor.

PEKİ BU YIL NE OLACAK?

Serdar Denktaş’ın spor’dan da sorumlu Bakan ve Başbakan Yardımcısı olmasından dolayı 2014 yılında gerçekleşen Cyprus Rally’nin Kuzey etabının reklam gelirleri yakın çevresine aktarılmıştı. Peki bu yıl da Otomobil kurumu aracılığı ile yine aynı isimlere mi aktarılacak?

25-27 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan “Cyprus Rally 2015” organizasyonu için hazırlıklar başladı. 

Kıbrıs Rum basınında ise geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde benzer bir rotanın 2015 yılı için de yapılmasının planlanmakta olduğu açıklandı. Peki Çetinkaya Spor Kulübü bu yıl reklam gelirlerine ortak olabilecek mi? Sahası mahvolan kulübün mağduriyeti nasıl giderilecek?

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmacıların kuzeye geçebileceği belirtiliyor.

www.kibrissondakika.com/ÖZEL HABER

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz