16 C
Lefkoşa
25 Şubat 2021 Perşembe

ÇEVRE KORUMA DAİRESİ’NİN ÇEVRE TEMİZLİĞİ FARKINDALIK FAALİYETLERİ …

Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi’nin  çevre temizliği  farkındalık faaliyetleri kapsamında Glapsides sulak alan çevresi ve Glapsides Halk Plajı‘nda temizlik gerçekleştirdi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi’nin,  Çevre Yasası çerçevesinde, çevresel tehtidleri işaret eden ve bunlara karşı alınacak önlemleri gerçekleştirmek ve uygulmak için gerekli olan etkili idari çerçeveyi sağlayarak, sürdürülebilir gelişimi teşvik ederek daha etkin izleme, denetleme ve kontrol edilebilir bir yapıda yürütülmesi ile birlikte çevresel konularda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerden birisi olan çevre temizlik kampanyalarına devam ediyor.

Asli görevi çevresel sürdürülebilirliği denetlemek olan Çevre Koruma Dairesi’nin, çevre temizliği konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla başlattığı temizlik çalışmaları kapsamında, Çevre Koruma Dairesi Gazimağusa Birimi ile Temiz Ada Topluluğu, Gazimağusa Hendek Grubu ve Gazimağusa Belediyesi iş birliğinde, Glapsides sulak alan çevresi ve Glapsides Halk Plajı sahilinde temizlik çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.

Ana Sayfa Genel ÇEVRE KORUMA DAİRESİ’NİN ÇEVRE TEMİZLİĞİ FARKINDALIK FAALİYETLERİ …

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE GAZETE MANŞETLERİ 25 ŞUBAT 2021 PERŞEMBE

Türkiye’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında.